Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Bezpłatna pomoc dla ofiar przemocy PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

Członkowie rodzin zagrożonych przemocą z trzech gmin powiatu hrubieszowskiego mogą korzystać z pomocy specjalistów, którą organizuje Stowarzyszenie "Bez granic" z Tyszowiec.

W samych Tyszowcach osoby z takim problemem mogą liczyć na stałą opiekę w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia, dlatego autorzy projektu pod nazwą "Sprzeciw wobec przemocy - Punkty Informacyjno-Konsultacyjne" chcą dotrzeć do mieszkańców innych gmin - Dołhobyczów, Hrubieszów i Mircze.

Dzieci oraz inni członkowie rodzin, dotkniętych przemocą fizyczną, emocjonalną, seksualną czy materialną, mogą za darmo korzystać z porad prawników, psychologów, pedagogów i doradców zawodowych w mobilnych punktach, które są do dyspozycji w gminnych ośrodkach pomocy społecznej.

W tym tygodniu konsultacje ze specjalistami odbędą się w wymienionych gminach w najbliższy piątek 23 maja, a potem 17 czerwca. Terminy kolejnych spotkań jeszcze nie są ustalone, ale ich pomysłodawcy deklarują, że będą próbować jak najlepiej dostosować je do potrzeb zainteresowanych.

Dokładniejsze informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 661 95 87.

Projekt Stowarzyszenia "Bez granic", który jest finansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, potrwa do grudnia tego roku.