Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Szlak dla kajakarzy PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 

Na szlaku kajakowym Tyszowce - Czermno powstaną nowoczesne obiekty, które ułatwią organizację aktywnego wypoczynku. W czwartek 10 lipca burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając podpisał umowę z firmą, która w ciągu kilku miesięcy ma wykonać niezbędną infrastrukturę.

Komisja przetargowa rozpatrywała tylko dwie oferty, ale różnica w cenie była prawie trzykrotna. Ostatecznie zdecydowano się na jedną z miejscowych firm, która ma zrealizować inwestycję za niecałe 160 tysięcy złotych.

Za te pieniądze zostaną wybudowane dwie wieże z pomostami widokowymi, z których jedna stanie przy targowicy w Tyszowcach, a druga naprzeciwko grodziska w Czermnie. Do tego będą przystanie kajakowe, stojaki na rowery oraz drogowskazy, tablice informacyjne i elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci - wylicza burmistrz Mariusz Zając. Wszystko ma być gotowe do końca września tego roku.

Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

To nie jedyna inwestycja tyszowieckiego samorządu z myślą o turystach. W planach jest też m.in. wydanie przewodników i map, wizualizacja najciekawszych atrakcji turystycznych oraz wdrożenie systemów, które pozwolą turystom korzystać z nowoczesnych technologii, w tym z nawigacji satelitarnej. Te i wiele innych przedsięwzięć Gmina Tyszowce będzie realizować wspólnie z czterema innymi gminami z dorzecza rzeki Huczwy, a pieniądze na promocję walorów historycznych i turystycznych, również będą pochodzić z Unii Europejskiej.


(fot. K.J.)