Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Wspólna promocja historyczno-turystyczna PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogłoszenia

 

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Tyszowce razem z czterema innymi gminami z dorzecza rzeki Huczwy będą promować swoje walory historyczne i turystyczne. Przetarg na organizację imprez, znakowanie szlaków, a także zakup historycznych strojów, sprzętu oraz przygotowanie wydawnictw już został ogłoszony.

Wszystkie pomysły, których celem jest promocja Podregionu "Gotania", Grodów Czerwieńskich i Grzędy Sokalskiej, zarówno w regionie, jak i poza nim, mają być zrealizowane do połowy czerwca przyszłego roku.

Imprezy promocyjne, nawiązujące do dziedzictwa kulturowego, odbędą się we wszystkich gminach, które uczestniczą w projekcie, czyli Tyszowce, Werbkowice, Łaszczów, a także w gminie Hrubieszów i mieście Hrubieszów oraz w Zamościu. W ramach projektu zostaną też zakupione stoiska z pełnym wyposażeniem, komplety średniowiecznych strojów z uzbrojeniem, historyczne, drewniane dłubanki, przenośny plac zabaw oraz zestawy komputerowe.

Powstanie wielofunkcyjny portal internetowy z wirtualnym Centrum Obsługi Inwestora i Centrum Informacji Turystycznej, zostaną wydane albumy, także w formie audiobooka, film i wizualna wycieczka w technologii 3D po Grodzie Czerwieńskim oraz jego wirtualna makieta, która ma być wstępem do rekonstrukcji j stolicy grodu - Czermna.  Projekt obejmuje również opracowanie jednolitej strategii rozwoju dla całego obszaru wraz ze wspólnym planem inwestycyjnym i koncepcją zagospodarowania rzeki Huczwy z budową przystani kajakowych i oznakowaniem szlaku turystycznego.

Realizacja tych pomysłów będzie kosztować ponad 830 tysięcy złotych, z czego 85 procent będzie pochodzić z funduszy unijnych. Projekt pod nazwą "Przyszłość i teraźniejszość w trzech wymiarach: Gotania - Grody Czerwieńskie - Grzęda Sokalska" będzie współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.