Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Powrót mistrzów PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Reprezentacja Tyszowiec wygrała tegoroczne Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe Ludowych Zespołów Sportowych. Podczas zawodów, które w niedzielę 27 lipca odbyły się w Steżycy, tyszowieccy sportowcy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej gmin.

Oznacza to, że ekipa z Tyszowiec wróciła na szczyt w tej rywalizacji po zaledwie rocznej przerwie. - Nasi reprezentanci zajmowali czołowe miejsce m.in. w biegach, przeciąganiu liny kobiet, piłce koszykowej oraz plażówce i piłce nożnej. W kilku konkurencjach wyniki może nie były najlepsze, ale starty były bardzo równe. Stąd zwycięstwo w klasyfikacji generalnej z prawie 100-punktową przewagą nad kolejnym rywalem - podsumowuje burmistrz Mariusz Zając. Drugie miejsce wśród gmin zajęła Wierzbica, a trzecie Tomaszów Lubelski.

Udział w zmaganiach wojewódzkich był możliwy dzięki dobremu występowi w turnieju powiatowym, który tydzień wcześniej odbył się w Łaszczowie. - Zajęliśmy wtedy czwarte, ostatnie premiowane awansem miejsce, ale podczas zawodów wojewódzkich, okazaliśmy się lepsi od najlepszej trójki w powiecie, czyli ekip z Łaszczowa, Rachań i Tomaszowa Lubelskiego - dodaje Mariusz Zając To nie pierwszy taki sukces tyszowieckich sportowców na wojewódzkich igrzyskach LZS. W 8-letniej historii ich startów w imprezie tej rangi, tylko raz drużyna z Tyszowce nie stanęła na podium. Ostatni raz triumfowała przed dwoma laty, a w ubiegłym roku była druga.

Dobra postawa reprezentacji Tyszowiec miała też ogromny wpływ na wyniki rywalizacji powiatów, w której zwyciężył powiat tomaszowski, drugi był zamojski, a trzeci rycki. Tym samym ekipa z Tomaszowa obroniła mistrzowski tytuł wywalczony przed rokiem.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali puchary, medale i sprzęt sportowy, a dodatkową nagrodą jest reprezentowanie województwa lubelskiego na igrzyskach ogólnopolskich, które odbędą się w sierpniu w Słubicach.