Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Gminne Święto plonów w Marysinie PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

Osiem wieńców wzięło udział w konkursie podczas tegorocznych Dożynek Gminy Tyszowce. Wszystkie były tak ładne, misternie skonstruowane i pracochłonne, że jury postanowiło docenić wszystkich autorów.

Nagrody oebrali je przedstawiciele miejscowości: Marysin, Wakijów, Przewale, Zamłynie, Tyszowce, Klątwy, Mikulin i Podbór.

Rozstrzygnięcie konkursu było jednym z elementów święta plonów, które w tym roku odbyło się w niedzielę 31 sierpnia w Marysinie.

Rozstrzygnięcie konkursu było jednym z elementów święta plonów, które w tym roku odbyło się w niedzielę 31 sierpnia w Marysinie.

Uroczystość rozpoczęła polowa msza święta na placu przy miejscowej świetlicy wiejskiej, której przewodniczył proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Perespie ksiądz Jarosław Pukaluk.


Uroczystość rozpoczęła polowa msza święta na placu przy miejscowej świetlicy wiejskiej, której przewodniczył proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Perespie ksiądz Jarosław Pukaluk. Po eucharystii burmistrz Mariusz Zając odebrał tradycyjny bochen chleba od starostów dożynek, którymi byli Lilla Soroka z Marysina i Henryk Adamczuk z Mikulina.


Niezwykle ciekawa była kolejna część święta plonów, w której mieszkańcy Marysina przypomnieli jak dawniej wyglądały żniwa. Podczas inscenizacji pokazali m.in. młócenie zboża cepem oraz za pomocą maszyn, niegdyś używanych na wsi.


W części artystycznej wystąpiły zespoły śpiewacze "Dominanta" z Zamłynia i "Mamuśki" z Wakijowa oraz grupa z Tyszowiec i Mikulina, zaś wieczorem zagrały zespoły: "Solaris", "Tex", "Faster", "BeatMagic" i "No Name".

Wprawdzie przed ostatnimi wykonawcami w Marysinie pogoda pogorszyła się, ale nawet padający deszcz nie był w stanie popsuć zabawy uczestnikom dożynek.