Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Nabór wniosków na usuwanie azbestu PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogłoszenia

Mieszkańcy miasta i gminy Tyszowce, którzy chcą w przyszłym roku pozbyć się wyrobów zawierających azbest mogą składać wnioski o przyznanie dofinansowania. Na tej podstawie samorząd wystąpi o środki na ten cel do Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

- Mamy opracowany gminny program usuwania azbestu, ale musimy wiedzieć jakie realnie wielkości są planowane przez właścicieli poszczególnych budynków. Dopiero mając taką wiedzę będziemy mogli wystąpić o dotację - mówi burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając. Decyzja o przyznaniu dofinansowania powinna być znana na początku roku. Wiosną gmina ogłosi przetarg na wykonanie usługi, a firma, która go wygra w wakacje będzie zabierać szkodliwe substancje.

Gmina Tyszowce korzysta ze środków funduszu ochrony środowiska od pięciu lat. W tym roku otrzymała dotację na realizację prawie 50 wniosków od mieszkańców, którzy do połowy września pozbędą się ponad 10,5 tony azbestu. Szacuje się, że do usunięcia pozostanie jeszcze prawie 3 200 ton szkodliwych substancji.

Burmistrz Zając przypomina, że zmianę pokrycia dachowego z eternitu na inny materiał należy zgłosić w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim. Po otrzymaniu jego decyzji wnioskodawca powinien wypełnić odpowiedni wniosek i do 30 września złożyć go w pokoju nr 12 Urzędu Miejskiego w Tyszowcach.