Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Sezon zapaśniczy rozpoczęty PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Udanie rozpoczynają nowy sezon zapaśnicy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce. Podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego Dzieci i Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym, które w miniony weekend odbyły się w Tyszowcach, gospodarze zdobyli 10 medali.

Podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe krążki.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Adam Gardzioła, Jakub Niewiadomski, Jakub Jurkiewicz, Jakub Flak i Michał Stawarski. Srebrne medale zdobyli: Gabriel Jurkiewicz, Paweł Stawarski i Szymon Wlaź, a brązowe Adrian Rudnik i Filip Wlaź.

Gościem honorowym turnieju, który odbywał się w hali sportowej tyszowieckiego gimnazjum, był wicemistrz olimpijski z Seulu Andrzej Głąb.

Zawody w Tyszowcach wpisały się na stałe do kalendarza sportowego Lubelskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego i corocznie już od kilku lat w ten sposób lubelscy zapaśnicy tym turniejem rozpoczynają rok szkolny.
- Nasz turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Pierwszy jest zasługą trenerów i zawodników, natomiast sukces organizacyjny zawdzięczamy sponsorom i ludziom dobrej woli, bez których przygotowanie tej imprezy nie było możliwe - mówi trener "Pogoni" Daniel Chwastek.

Podziękowania za pomoc należą się burmistrzowi Tyszowiec Mariuszowi Zającowi, dyrektor gimnazjum Dorocie Badyle, dyrektorowi Banku Zachodniego Dariuszowi Grabcowi oraz właścicielowi sklepu spożywczego Piotrowi Krasiowi.

Już za kilka dni zawodnicy "Pogoni" będą rywalizować w Mistrzostwach Europy Juniorów i Juniorek w Sumo. W turnieju, który odbędzie się w piątek 19 września na Białorusi, Polskę będą reprezentowali Katarzyna Jaremczuk, Przemysław Piliszczuk i Jakub Darmochwał. Wszyscy są aktualnymi mistrzami kraju w sumo.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)