Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Najlepsi w Europie PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Nie trzeba trenować w wielkim klubie z dużego miasta, by osiągać nawet międzynarodowe sukcesy sportowe. Tę tezę kolejny raz potwierdzili zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce, którzy w niedzielę 21 września zdobyli dwa tytuły Mistrzów Europy.

Podczas mistrzostw Starego Kontynentu juniorów w sumo, które odbyły się w Lidzie na Białorusi, Polskę reprezentowało troje zawodników z Tyszowiec, zdobywając dwa złote i dwa brązowe medale.

Mistrzami Europy zostali Przemysław Piliszczuk w kategorii wagowej do 60 kilogramów i Jakub Darmochwał w kategorii do 90 kilogramów. W konkurencji drużynowej brązowe medale zdobyli Jakub Darmochwał i Katarzyna Jaremczuk.

Przemysław Piliszczuk zdecydowanie wygrał swoją kategorię. Szczególnie wysoko zostały ocenione jego dwie pierwsze walki, które stoczył z bardzo dobrymi reprezentantami Rosji i Ukrainy. - Złoto na Mistrzostwach Europy to kropka nad i, bo Przemek w tym roku zdominował krajową rywalizację w swojej kategorii wagowej, nie przegrywając ani jednego pojedynku - chwali swojego podopiecznego trener "Pogoni" Daniel Chwastek. W przypadku Jakuba Darmochwała na szczególne słowa uznania zasługuje wygrana w finale z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w Sumo. Jakub Darmochwał to obecnie najbardziej utytułowany zawodnik klubu z Tyszowiec.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)