Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Zdrowe, bo wysportowane przedszkolaki PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Liczba uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego w szkołach z roku na rok zmniejsza się, co źle wpływa na ich rozwój, walkę ze stresem i kształtowanie zdrowego stylu życia.

Dlatego tak ważne jest zachęcanie młodych ludzi do wysiłku fizycznego. W promowanie ruchu włączyli się członkowie sekcji zapaśniczej Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce, którzy w piątek 10 października zorganizowali pokazy i mini zawody w miejscowym przedszkolu.

- Chcieliśmy pokazać nauczycielom, rodzicom i dzieciom nowe formy ruchowe, które są bardzo bezpieczne i świetnie sprawdzają się podczas zajęć - mówi trener "Pogoni" Daniel Chwastek. Dyrektor przedszkola Halina Kraś dodaje, że pokazy i zawody miały też zachęcać dzieci do regularnego udziału w zajęciach ogólnorozwojowych, połączonych z gimnastyką i elementami sportów walki, prowadzonych w tyszowieckiej placówce przez trenera Chwastka.
Podczas piątkowego spotkania zapaśnicy "Pogoni" pokazali szereg ćwiczeń gimnastyczno-akrobatycznych oraz rzuty zapaśnicze, które najbardziej podobały się przedszkolakom.


Według Daniela Chwastka zajęcia w przedszkolu były "strzałem w dziesiątkę". - Skorzystałem z namowy moich starszych kolegów, którzy od kilku lat z powodzeniem prowadzą takie spotkania w Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Krakowie czy Krotoszynie. Skoro tam dzieci chętni w nich uczestniczą i dzięki temu są zdrowsze i sprawniejsze, to dlaczego u nas ten pomysł miałby się nie sprawdzić - pyta retorycznie trener "Pogoni i zachęca do korzystania z tej propozycji ćwiczeń i pokazów. Informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 606 375 234 lub u dyrektor przedszkola w Tyszowcach.