Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Udane powroty sumoków PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Z trzema medalami wrócili z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy C w sumo zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce.

Podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Chęcinach koło Kielc, na najwyższym stopniu podium stanęli Weronika Ryło i Jakub Antoszewski, a srebro zdobył Adam Gardzioła.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które są jedną z ważniejszych imprez w tej grupie wiekowej, wystartowała ponad setka zawodników i zawodniczek z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i łódzkiego.

Trener "Pogoni" Daniel Chwastek chwali swoich podopiecznych i podkreśla, że dwukrotna Mistrzyni Europy w sumo Weronika Ryło, powróciła na matę po dwuletniej przerwie spowodowanej wyjazdem za granicę, a Jakub Antoszewski ma za sobą półroczną przerwę, spowodowaną kontuzją. - Mimo to wrócił do wysokiej formy i w kategorii wagowej do 75 kilogramów nie dał szans swoim przeciwnikom. Wysoko należy ocenić także postawę Adama Gardzioły - podsumowuje Daniel Chwastek.
Obecnie jego podopieczni przygotowują się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy C w zapasach w stylu wolnym chłopców i zapasach kobiet.