Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


"Złote" mistrzostwa młodych zapaśników PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Z dwoma złotymi medalami wrócili z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy C w zapasach klasycznych zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce. Na najwyższym stopniu podium stanęli Adam Gardzioła i Jakub Antoszewski.

W turnieju, który odbył się w niedzielę 26 października w Staszowie, startowało ponad stu zapaśników z czterech województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Adam okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 66 kilogramów, w której wszystkie swoje walki wygrał przed czasem, a w pojedynku finałowym wypunktował swojego rywala 8:0. Natomiast Jakub Antoszewski okazał się najsilniejszy w kategorii wagowej do 85 kilogramów, również wygrywając wszystkie swoje walki. W finale także pokazał swoją klasę i nie tracąc żadnego punktu, wygrał przez przewagę techniczną.

Warto dodać, że Jakub Antoszewski jako jedyny reprezentant klubu z Tyszowiec zdobył "potrójną koronę", czyli trzy złote medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w sumo oraz w zapasach w stylu wolnym i klasycznym.

Trener "Pogoni" Daniel Chwastek podkreśla, że obydwaj jego podopieczni są bardzo pracowici i perspektywiczni. Na co dzień uczęszczają do klasy sportowej o profilu zapaśniczym w tyszowieckim gimnazjum, gdzie dzięki zwiększonej liczbie zajęć sportowych i dogodnym warunkom mogą rozwijać swoje pasje i zdobywać kolejne trofea na krajowych matach.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)