Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Finansowa sesja nowej rady PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

Sprawy finansowe zdominowały drugą sesję Rady Miejskiej w Tyszowcach. Podczas obrad, które odbyły się we wtorek 9 grudnia radni ustalali stawki podatkowe, wysokość wynagrodzenia przewodniczącego rady i jego zastępcy oraz dyskutowali o opłacie za posiadanie psów.

- Wszystkie podatki lokalne, czyli rolny, od nieruchomości i od środków transportowych, w przyszłym roku pozostaną na dotychczasowym poziomie. Natomiast podatek leśny będzie taki, jaki został naliczony przez Główny Urząd Statystyczny i wyniesie 41,55 złotych - informuje burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

Nie zmieni się także wynagrodzenie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Pierwszy będzie zarabiać miesięcznie, tak jak jego poprzednik, 700 złotych, natomiast jego zastępca - 400. Wysokość diet radnych nie była dyskutowana. Nadal obowiązuje więc poprzednia uchwała w tej sprawie, według której członkowie rady otrzymują za posiedzenie 150 złotych.

Podczas wtorkowej sesji radni postanowili znieść opłatę od posiadania psów. Burmistrz Zając tłumaczy, że choć przepisy w tej sprawie obowiązywały od dawna, egzekwowanie opłat w praktyce było niemożliwe.

Źródło artykułu