Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Szopki i stroiki docenione PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogłoszenia

 

Młodzi i uzdolnieni plastycznie mieszkańcy gminy Tyszowce zostali docenieni przez jury 20 Przeglądu Szopek i Stroików Świątecznych, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim.

Spośród 12 prac, nominowanych podczas eliminacji gminnych, tyszowieccy artyści zdobyli pierwszą i trzecią nagrodę oraz nagrodę specjalną.

Największe uznanie jurorów w konkursie stroików, wykonanych przez uczniów klas IV - VI szkół podstawowych zdobyła Karolina Szachnowska z klasy V SP w Kazimierówce. Wśród młodszych autorów z klas I - III trzecią nagrodę odebrała Emilia Kisiel z klasy I Szkoły Podstawowej w Czartowczyku, a nagroda specjalna Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy tomaszowskiej bibliotece, trafiła do Mateusza Madeja z klasy III SP w Przewalu.

W tegorocznym konkursie powiatowym uczestniczyło 148 prac, spośród których jury nagrodziło 30, a autorzy kolejnych 7 odebrali nagrody specjalne.

Do etapu gminnego zgłoszono 137 propozycji, wykonanych przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z Czartowczyka, Kazimierówki, Perespy, Przewala i Tyszowiec.

Wśród najbardziej oryginalnych propozycji były szopka w kształcie groty wykonana z kamieni, szopka z liści wiśni, jarzębiny czy dzikiej róży, a także szopki z szyszek albo mchu.