Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Udany początek roku zapaśników PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Bardzo dobrze rozpoczynają nowy rok zapaśnicy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce. Podczas pierwszego turnieju z ich udziałem, który w miniony weekend odbył się w Białopolu, podopieczni trenera Daniela Chwastka zdobyli 8 medali.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Michał Stawarski i Jakub Flak. Srebrne medale zdobyli Kacper Marcola i Arkadiusz Kochman, a brązowe wywalczyli Jakub Niewiadomski, Adrian Rudnik, Szymon Wlaź i Jakub Jurkiewicz. Kolejnej trójce do podium zabrakło niewiele. Na piątych miejscach turniej zakończyli Gabriel Jurkiewicz, Paweł Stawarski i Filip Wlaź.

W zawodach wzięło udział prawie 130 zawodników z powiatu chełmskiego i gościnnie reprezentanci Tyszowiec. Organizatorem rywalizacji był Uczniowski Klub Sportowy "Skorpion" Białopole, prowadzony przez wicemistrza olimpijskiego z Seulu Andrzeja Głąba, a wśród gości był inny olimpijczyk oraz zdobywca tytułu mistrza świata i Europy Dariusz Jabłoński.


Trener Daniel Chwastek chwali swoich podopiecznych i podkreśla, że były to jedne z ich pierwszych zawodów w nowej grupie wiekowej. - Czterech zawodników, Gabriel Jurkiewicz, Michał Stawarski, Adrian Rudnik i Jakub Niewiadomski, uczęszcza do klasy sportowej o profilu zapaśniczym w Szkole Podstawowej w Tyszowcach, czego efekty widać na macie - uważa szkoleniowiec "Pogoni".

W poniedziałek 2 lutego sportowcy rozpoczynają tygodniowy obóz w Zamościu. Młodzi zapaśnicy będą się szkolić wraz kolegami z Klubu Sportowego "Wrestler" Sułów i "Agrosu" Zamość pod okiem trenerów Mariusza Łosia, Bogusława Daniłowicza i Daniela Chwastka.(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)