Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Drugi maraton szczypiorniaka PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

W najbliższą sobotę 14 lutego w Tyszowcach odbędzie się drugi "Maraton Szczypiorniaka". Jego uczestnicy chcą pobić poprzedni rekord długości grania w piłkę ręczną bez przerwy, który wynosi 5 godzin i trzy sekundy. Teraz piłkarki i piłkarze ręczni zamierzają grać przez co najmniej sześć godzin.

Udział w imprezie zapowiedziało kilkanaście drużyn, w tym 10 z miasta i gminy Tyszowce oraz gminy Mircze. Będą to drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie oraz grupy nieformalne, składające się na przykład z nauczycieli czy rodziców.

- Oprócz rekordu długości grania mamy nadzieję, że więcej niż poprzednim razem będzie także goli. Wtedy wszystkie ekipy strzeliły 253 bramki, a teraz mamy nadzieję przekroczyć 300. Nie wynik ani skuteczność będą jednak w tym przypadku najważniejsze. Liczy się ciekawy sposób aktywnego spędzenia wolnego czasu, integracja środowiska i dobra zabawa - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej pomysłodawczyni turnieju, nauczycielka wychowania fizycznego z Tyszowiec Kinga Dyniec.

Do udziału w turnieju i kibicowania uczestnikom zapraszają sekcja piłki ręcznej Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej, a także Urząd Miejski i Samorządowe Centrum Kultury w Tyszowcach. Impreza jest współfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Początek maratonu o 11.00.


(fot. arch. organizatorów)