Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Licealiści w krajowym finale konkursu o patronie PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 

Uczniowie z około 50 szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, noszących imię Hetmana Stefana Czarnieckiego, przystąpią w środę 18 lutego do ostatniego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Hetmany". Wśród uczestników finałowych zmagań będzie trzyosobowa reprezentacja Zespołu Szkól nr 5 w Tyszowcach.

Miejscowe liceum będą reprezentować Aleksandra Cisak z klasy IIa, Łukasz Szachnowski z IIIa i Michał Bilewicz z Ia. Wszyscy zakwalifikowali się do finału krajowego, uzyskując najlepsze wyniki w etapie szkolnym.

Konkurs jest organizowany przez 46 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym w Warszawie już po raz ósmy. Oprócz zmagań jest to także okazja do integracji przedstawicieli szkół im. Hetmana S. Czarnieckiego.

W finale jego uczestnicy będą pisać test wiedzy o życiu patrona. Według opiekuna tyszowieckiej reprezentacji Henryka Szarugi o zwycięstwo w tegorocznym finale będzie niezwykle trudno, ale o dobre miejsca zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej, jego podopieczni mogą powalczyć. - Niemalże od początku konkursu bezkonkurencyjni są uczniowie szkoły z Włoszczowy, więc rywalizacja dotyczy raczej kolejnych miejsc na podium. Nasz dorobek jest dość okazały. W ubiegłym roku zdobyliśmy drugie miejsce drużynowo i trzecie indywidualnie - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Henryk Szaruga. Wspomniany sukces był dziełem Łukasza Szachnowskiego, Pawła Machomety i Emila Szachnowskiego, który za trzecie miejsce indywidualnie zdobył indeks na jedną z warszawskich uczelni. Dwoje z trójki uczniów, którzy będą reprezentować Tyszowce w tegorocznym finale wystąpi w nim po raz pierwszy, natomiast Łukasz Szuchnowski, zdaniem Henryka Szarugi, ma realne szanse pójść w ślady starszego brata, choć wszyscy przygotowują się do finałowych zmagań niezwykle sumiennie.

Wyniki tegorocznego konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Hetmańskiej, która odbędzie się w piątek 20 lutego.


(fot. arch. ZS 5 w Tyszowcach)