Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Multimistrzynie Gimnazjady PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Tego w historii Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt powiatu tomaszowskiego jeszcze nie było. Po raz czwarty z rzędu tytuł najlepszej drużyny w powiecie zdobyła reprezentacja Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej z Tyszowiec. Tegoroczny finał powiatowy, organizowany przez Szkolny Związek Sportowy, odbył się w Tomaszowie Lubelskim, a uczestniczyło w nim pięć ekip, które najpierw rywalizowały w dwóch grupach. W pierwszej zagrały zespoły z Bełżca i Ulhówka, natomiast w drugiej z gimnazjów nr i 1 z Tomaszowa Lubelskiego i z Tyszowiec. Zespół z Bełżca po wygraniu jednego meczu od razu znalazł się w finale. Podopieczne Kingi Dyniec tyszowieckiego gimnazjum, by się w nim znaleźć musiały pokonać dwie tomaszowskie ekipy i rozegrać jedno spotkanie więcej.

Mimo zmęczenia szczypiornistki z Tyszowiec pokonały w finale reprezentację Bełżca 5:0, co dało im zwycięstwo w całym turnieju. Drugie miejsce zajął zespół z Bełżca, trzecie "dwójka" z Tomaszowa Lubelskiego, czwarte Ulhówek, a piąte Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim.


W zwycięskiej drużynie, złożonej z uczennic klas sportowych o profilu piłka ręczna tyszowieckiego gimnazjum, zagrały: Kinga Aleksandrowicz, Dominika Bezpalko, Weronika Bezpalko, Zuzanna Jaroni, Karolina Działa, Katarzyna Radecka, Elżbieta Wybranowska, Magdalena Kocira, Weronika Żukowska, Dominika Szczygielska, Ewelina Stelmaszczuk, Dominika Kornas, Gabriela Dydiuk, Eliza Szczygielska, Paulina Kołtun, Karolina Jaremczuk, Martyna Gitner i Dominika Paczwa.

Finał wojewódzki gimnazjady szczypiornistek odbędzie się 1 kwietnia w Zamościu. Mistrzynie powiatu tomaszowskiego z Tyszowiec zmierzą się w nim z najlepszymi drużynami z powiatów hrubieszowskiego, krasnostawskiego i zamojskiego oraz Zamościa.