Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Klasy sportowe na medal PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Adam Gardzioła z Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce został złotym medalistą Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym.

Podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Chełmie, zawodnik startujący w wadze do 73 kilogramów, wygrał wszystkie swoje walki przed czasem.

W turnieju walczyło 250 zawodników z kraju i zagranicy. Według opiekuna "Pogoni" Daniela Chwastka Adam Gardzioła jest obecnie jednym z najlepszych młodzików w kraju. Na swoim koncie ma dwa brązowe medale Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym i stylu wolnym, a swoimi walkami udowodnił, że będzie się liczył w walce o tytuł Mistrza Polski.

Oprócz złotego medalisty, "Pogoń" reprezentowało w Chełmie jeszcze sześciu innych zapaśników, którzy nie wywalczyli medali, ale zaprezentowali dobrą formę. Michał Stawarski był 7, Arkadiusz Kochman - 8, Gabriel Jurkiewicz i Szymon Wlaź zakończyli rywalizację na 9 miejscach, Adrian Rudnik został sklasyfikowany na 13 pozycji, a Kacper Marcola na 19. Daniel Chwastek podkreśla, że to najmłodsi zawodnicy w tej grupie wiekowej, a zawody w Chełmie to pierwsza tak duża impreza, w której wzięli udział. - Znakomity występ Adama Gardzioły i udany debiut pozostałych zawodników to efekt pracy, którą wykonują w klasie sportowej o profilu zapasów i sumo w tyszowieckiej "podstawówce" i gimnazjum - podkreśla Daniel Chwastek.

Szkoleniowiec "Pogoni" ma też inne powody do zadowolenia, ponieważ obradujący tego samego dnia w Warszawie członkowie Polskiego Związku Sumo wybrali go na wiceprzewodniczącego Rady Trenerów. - Bardzo się cieszę, że środowisko trenerów wybrało mnie do reprezentowania swoich spraw w PZS. To dla mnie ogromny honor i dowód, że moja praca jest wysoko oceniana przez moich kolegów - mówił po wyborze Daniel Chwastek.

Rada Trenerów pomaga zarządowi PZS w opracowywaniu strategii działania i rozwoju polskiego sumo w zakresie szkolenia i współzawodnictwa sportowego. Jej zadaniem jest również ochrona interesów trenerów i instruktorów wobec władz związku oraz innych organizacji działających w sporcie.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)