Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Worek medali sumoków w Łęcznej PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

20 medali, w tym 4 złote, 8 srebrnych i 8 brązowych to dorobek reprezentantów Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce w Pucharze Polski Młodzików, Kadetów oraz Dzieci w Sumo. W zawodach, które w miniony weekend odbyły się w Łęcznej, startowało 270 zawodników i zawodniczek z Polski, Białorusi i Estonii.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Adam Gardzioła, Bartosz Hawrylak, Paweł Stawarski i Jakub Jurkiewicz. Srebrnymi medalistami zostali: Dominik Marcola, Jakub Hawrylak, Jakub Pacaj, Maciej Okalski, Aleksandra Szczygielska, Eunika Aleksandrowicz, Jakub Flak i Magdalena Radom. Z brązowymi medalami do Tyszowiec wrócili: Adam Gardzioła, Zuzanna Posłuszna, Paulina Brzezicka, Radosław Hawrylak, Filip Wlaź, Dominika Grabowska, Michał Stawarski i Adrian Rudnik.

Trener Daniel Chwastek chwali wszystkich swoich podopiecznych, ale na szczególne wyróżnienie, jego zdaniem, zasługują najmłodsi sumocy, którzy debiutowali na turnieju w Łęcznej. To Bartosz Hawrylak, Jakub Hawrylak, Jakub Pacaj, Maciej Okalski, Aleksandra Szczygielska, Eunika Aleksandrowicz, Zuznna Posłuszna, Paulina Brzezicka, Radosław Hawrylak i Dominika Grabowska.

Miniony weekend był bardzo udany także dla Jakuba Antoszewskiego, który w Janowie Lubelskim wywalczył kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach w Stylu Klasycznym. Zawodnik MKS "Pogoń" Tyszowce to aktualny Mistrz Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym i brązowy medalista Mistrzostw Polski w Stylu Wolnym.

Obecnie podopieczni Daniela Chwastka przygotowują się do czerwcowego startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz do startu w Mistrzostwach Świata w Sumo, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w japońskiej Osace.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)