Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Wolne serca" przeciwko uzależnieniom PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

„Życie nie po to jest, by brać!”, „Przyjaźń jest silniejsza niż narkotyk” i „Baw się z kumplami – nie z narkotykami!”. Z takimi hasłami w poniedziałek 1 czerwca uczniowie ze szkół w Tyszowcach przemaszerowali ulicami miasta. W ten sposób, już po raz drugi, włączyli się w ogólnopolską akcję „Zryw wolnych serc”.

 

Jej lokalnym koordynatorem była Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim, która razem z miejscowym samorządem i placówkami oświatowymi zaproponowała młodym ludziom spędzenie Dnia Dziecka na plenerowej imprezie profilaktycznej.
Uczniowie przeszli z transparentami ze szkoły na Plac Konfederacji Tyszowieckiej, gdzie prezentowali skecze, krótkie scenki i piosenki o tematyce profilaktycznej.

Uczniowie przeszli z transparentami ze szkoły na Plac Konfederacji Tyszowieckiej, gdzie prezentowali skecze, krótkie scenki i piosenki o tematyce profilaktycznej. Ponadto tomaszowscy policjanci ze swoją maskotką - mitycznym Gryfem, prowadzili konkursy, a strażacy z OSP Tyszowce przygotowali pokaz ratownictwa medycznego i sprzętu bojowego.

Według szacunków organizatorów w tegorocznej imprezie wzięło udział około 230 uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Zespołu nr 5 w Tyszowcach.
Integralną częścią happeningu w całej Polsce było zatrzymanie się na 60 sekund, położenie dłoni na sercu i wybijanie symbolicznego rytmu serc, wolnych od uzależnień, przemocy, nienawiści i obojętności na drugiego człowieka. Ważnym punktem programu była również specjalna odezwa, którą wygłosił burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając, a towarzyszył mu m.in. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lubelskim inspektor Paweł Solarski.

Duża popularnością cieszyła się policyjna akcja znakowania rowerów."Zryw wolnych serc" jest organizowany przez Komendę Główną Policji od 2013 roku. Głównym celem akcji jest zaangażowanie uczniów w organizację marszów, spotkań i koncertów, zachęcających rówieśników do życia wolnego od uzależnień. Autorzy pomysłu chcą w ten sposób także pokazać, że profilaktyka nie musi się kojarzyć wyłącznie z ulotką i pogadanką, a młodzi ludzie z przypadkami niewłaściwego zachowania, agresji i problemów z narkotykami czy innymi nałogami.