Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


"Srebrna" tyszowianka ze stypendium PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Zdobyciem tytułu wicemistrzyni kraju w zapasach zakończyła tegoroczny sezon Magdalena Radom z Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce. Podczas zawodów w Solcu Kujawskim, gdzie tyszowianka reprezentowała barwy zaprzyjaźnionego klubu "Agros" Zamość, zajęła drugie miejsce w kategorii wagowej do 70 kilogramów.

Od kilkunastu lat mistrzostwa odbywają się w formule Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest najważniejszą imprezą krajową w tej grupie wiekowej. Dzięki udanemu startowi Magdalena Radom zapewniła sobie stypendium na kolejny rok.

Podczas tych samych zawodów brązowy medal zdobył inny reprezentant "Agrosu" Piotr Burcon, który startował w kategorii wagowej do 50 kilogramów w stylu wolnym.

Trener "Pogoni" Tyszowce Daniel Chwastek ocenia, że ten rok dla Magdaleny Radom jest bardzo udany. Zdobyła bowiem dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w Sumo oraz srebrne medale Mistrzostw Polski w zapasach i w sumo. Szkoleniowiec "Pogoni" podkreśla, że bardzo dobre starty to efekt ciężkich treningów jego zawodniczki i współpracy z trenerem "Agrosu" Zamość Bogusławem Daniłowiczem, który ma ogromny wkład w jej ostatnie osiągnięcia.

Obecnie Magdalena Radom wraz ze swoim klubowym kolegą z Tyszowiec - Jakubem Darmochwałem przygotowują się do sierpniowych Mistrzostw Świata w sumo, które odbędą się w Japonii.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)