Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Promocja historii i turystyki PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 

Będzie kilka imprez, znakowanie szlaków, historyczne stroje i sprzęt oraz okolicznościowe wydawnictwa i filmy. W ten sposób Tyszowce razem z czterema innymi gminami z dorzecza rzeki Huczwy będą promować walory historyczne i turystyczne tej części regionu.

Firmy, które mają przygotować wszystkie przedsięwzięcia już zostały wybrane, a ich realizacja jest planowana na trzy najbliższe miesiące.

W ramach projektu pod nazwą "Przyszłość i teraźniejszość w trzech wymiarach: Gotania - Grody Czerwieńskie - Grzęda Sokalska", jeszcze w tym sezonie turystycznym w Zamościu odbędzie się 5 eventów, nawiązujących do dziedzictwa kulturowego i historycznego gmin Tyszowce, Werbkowice, Łaszczów oraz gminy Hrubieszów i miasta Hrubieszów. W każdej gminie zostaną również zamontowane po 3 tablice z informacjami o miejscach wartych odwiedzenia. Ponadto zostaną zakupione stoiska z pełnym wyposażeniem, komplety średniowiecznych strojów z uzbrojeniem oraz historyczne, drewniane dłubanki. Samorządy wydadzą także album z audiobookiem i mapy turystyczne, przygotują film promocyjny w 3D i opracują wirtualną wycieczkę po Grodzie Czerwieńskim, oraz uruchomią portal internetowy z wirtualnym Centrum Obsługi Inwestora i Centrum Informacji Turystycznej. Z myślą o promocji miejscowości z dorzecza Huczwy zostanie też opracowana jednolita strategia rozwoju dla całego obszaru wraz ze wspólnym planem inwestycyjnym oraz koncepcja zagospodarowania rzeki z budową przystani kajakowych.

Wszystkie pomysły mają być zrealizowane w trzecim kwartale tego roku, a będą kosztować prawie 618 tysięcy złotych. 85 procent kosztów samorządy otrzymają z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.