Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Mistrzowie z Osaki PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Z dwoma srebrnymi medalami wrócili z Mistrzostw Świata Juniorów w Sumo zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce. Wicemistrzami globu w Osace w Japonii zostali Jakub Darmochwał w kategorii wagowej do 80 kilogramów i Magdalena Radom z kategorii +75 kilogramów.

W fazie eliminacyjnej Jakub Darmochał miał za przeciwników sumoków z Brazylii, Białorusi, Finlandii, Węgier, Ukrainy, Japonii, Australii, Rosji i Mongolii. Wygrał wszystkie swoje pojedynki, ale w finale nieznacznie uległ utytułowanemu Bassanowi Batkarowi z Rosji.

Magdalena Radom miała za przeciwniczki reprezentantki Japonii, Rosji, Brazylii, Tajpej, Włoch, Estonii, Tajlandii i Mongolii. Podobnie jak jej klubowy kolega w fazie zasadniczej zawodniczka z Tyszowiec poradziła sobie bez problemów, dopiero w finale przegrała z reprezentantką gospodarzy Hiyori Kon.

Trener medalistów Daniel Chwastek podkreśla, że obydwoje są aktualnymi mistrzami Europy i wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski i Europy. Jego zdaniem osiągnięte przez nich w Japonii wyniki to ogromny sukces dla klubu, tyszowieckiej społeczności i dla KS "Agros" Zamość, z którym "Pogoń" ściśle współpracuje. - Ogromne podziękowania należą się burmistrzowi Tyszowiec oraz pozostałym sponsorom z całej Polski, którzy wpłacali pieniądze na wyjazd naszych zawodników do Osaki. Dziękuję również trenerom Bogusławowi Daniłowiczowi z "Agrosu" i trenerowi kadry narodowej Markowi Koniecznemu, którzy pomagali mi w pracy z medalistami - mówi Daniel Chwastek.

Zdaniem trenerów i organizatorów mistrzostwa w Japonii stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a uczestniczyło w nich prawie 30 reprezentacji krajowych. Z Europy, oprócz Polski, przyjechały ekipy z Norwegii, Ukrainy, Niemiec, Bułgarii, Węgier, Finlandii, Włoch, Gruzji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Estonii i Białorusi. Swoich przedstawicieli miały również: Hong Kong, USA, Indie, Chiny, Egipt, Sri Lanka, Australia, Brazylia, Argentyna, Tadżykistan, Mongolia, Wenezuela, Kirgistan, Nowa Zelandia, Tajlandia i Japonia.