Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Złoto i brąz sumoków PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogłoszenia

 

W dobrych nastrojach do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach w stylu wolnym przygotowują się zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce.

Przed zawodami, które odbędą się w sobotę 19 września w Kraśniku podopieczni trenera Daniela Chwastka zdobyli dwa medale na Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo.

Podczas turnieju w Myślenicach na najwyższym stopniu podium stanął Adam Gardzioła, a brązowy medal zdobył Adrian Rudnik.

Adam Gardzioła okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 70 kilogramów, pewnie wygrywając wszystkie swoje walki. Z kolei Adrian Rudnik, który jest jednym z najmłodszych młodzików w tyszowieckim klubie, wywalczył brąz w kategorii do 35 kilogramów.

Trener "Pogoni" Daniel Chwastek przyznaje, że szczególnie pozytywnie zaskoczył go Adrian Rudnik, który mimo młodego wieku zdołał się przebić do krajowej czołówki i zdobyć swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. - Medalu Adama Gardzioły można się było spodziewać, ponieważ w ostatnich latach systematycznie zajmuje najwyższe lokaty w turniejach krajowych i międzynarodowych zarówno w sumo, jak i w zapasach.

W mistrzostwach w Myślenicach startowało 160 zawodników i zawodniczek. W sobotnim turnieju w Kraśniku MKS "Pogoń" Tyszowce będzie reprezentować 7 podopiecznych trenera Chwastka.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)