Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Adam Gardzioła ratuje honor województwa PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce uratował honor regionu na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym. Podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Raciborzu, mistrzem kraju w kategorii wagowej do 73 kilogramów został Adam Gardzioła.

To jedyny złoty medal dla województwa lubelskiego podczas turnieju, w którym startowało 246 zawodników z 55 klubów.

Wychowanek trenera Daniela Chwastka nie dał swoim rywalom żadnych szans wygrywając wszystkie walki, w pierwszej rundzie przed czasem, a w całym turnieju nie tracąc ani jednego punktu. W walce finałowej Adam Gardzioła pokonał Wojciecha Miturę z Warszawy 11:0.

To dla "Pogoni" Tyszowce i współpracującego z nim Klubu Sportowego "Agros" Zamość, kolejny taki sukces, bo w ubiegłym roku inny wychowanek trenera Daniela Chwastka - Jakub Antoszewski również zdobył jedyny medal dla Lubelszczyzny.

Dodatkową satysfakcją dla Adama Gardzioły był fakt, że złoty medal wręczył mu mistrz olimpijski z Atlanty Ryszard Wolny.
Daniel Chwastek przypomina, że w tym roku jego podopieczny nie przegrał żadnej walki i pewnie wygrywał wszystkie zawody Pucharu Polski w Zapasach. - Warto też dodać, że zdobył również tytuły Mistrza Polski i wicemistrza Europy młodzików w Sumo, a sukcesy te zawdzięcza talentowi, ciężkiej pracy i znakomitym sparing partnerom, którymi byli Jakub Darmochwał i Jakub Antoszewski - dodaje szkoleniowiec "Pogoni".

Jednocześnie podkreśla, że Adam Gardzioła jest uczniem klasy sportowej w miejscowym gimnazjum, gdzie z powodzeniem godzi naukę ze sportem. Przy okazji Daniel Chwastek zaprasza dzieci i młodzież do udziału w treningach sportów walki organizowanych przez klub z Tyszowiec. Zajęcia pozwolą dzieciom nie tylko poprawić swoją sprawność fizyczną, ale również nabrać pewności siebie, a w przyszłości być może pójść śladami starszych kolegów, którzy zdobywają medale na mistrzostwach Polski, Europy i świata.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 606 375 234 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)