Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Drewniane skarby w SCK PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

 

Zabytki drewnianej architektury kilku miasteczek na Lubelszczyźnie można oglądać na wystawie w Tyszowcach. Ekspozycję "Drewniany Skarb. Chroniąc dziedzictwo kreujemy przyszłość" przygotował Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" z Lublina.

To jeden z elementów większego projektu, którego celem jest zachowanie pamięci o architekturze drewnianej i zadbanie o istniejące zabytki. Wspólnie z Norweskim Instytutem Badań nad Dziedzictwem Kulturowym i Muzeum w Larviku, Teatr NN zinwentaryzował je i opisał, uwzględniając nie tylko ich konstrukcję, ale również przeznaczenie i przynależność kulturową. W ten sposób powstały makiety pięciu przedwojennych miasteczek z województwa lubelskiego - Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Dubienki, Wojsławic i Tyszowiec oraz norweskiego Larviku.

Oprócz wystawy, w ramach projektu "Drewniany Skarb" odbyły się warsztaty dla szkół, samorządów i lokalnych społeczności, poświęcone ochronie drewnianych zabytków, a także
podróże studyjne po Lubelszczyźnie i Norwegii.

Przygotowaną w językach polskim i angielskim wystawę można oglądać w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach do 7 grudnia.


(fot. SCK Tyszowce)