Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Potrenować z mistrzem PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

 

Szesnastokrotny medalista mistrzostw świata i Europy oraz Igrzysk Olimpijskich w zapasach Andrzej Supron odwiedzi w czwartek 10 grudnia Tyszowce. "Profesor zapasów" poprowadzi w hali sportowej miejscowego gimnazjum zajęcia promujące wśród dzieci i nauczycieli zdrowy tryb życia.

- Zachęcamy do udziału w zabawach sportowych oraz pokazie i rozgrzewce, prowadzonej przez mistrza. Liczba chętnych jest nieograniczona, ale ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne pod numer 6060 375 234 - mówi pomysłodawca spotkania i trener Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce Daniel Chwastek.

W ostatni weekend jego podopieczni brali udział w dwóch turniejach - w Chełmie i Warszawie. Podczas zawodów zapaśniczych w Chełmie w roli trenera zadebiutował czynny zawodnik tyszowieckiego klubu Jakub Darmochwał, który od października prowadzi również zajęcia dla młodych zapaśników i sumoków w reaktywowanej sekcji MKS "Pogoń" Tyszowce w Czartowczyku. Z kolei w stolicy odbył się Puchar Polski w Sumo.
W Chełmie złote medale zdobyli: Kacper Mazurek, Mateusz Segieda i Jagoda Gniwek. Na drugim stopniu podium stanęli Jakub Flak, Aleksandra Pitera i Klaudia Bochen, a brązowe krążki wywalczyli: Michał Sioma, Jan Zarębski, Krystian Piwko, Kacper Wojtasiuk, Hubert Żebrowski, Damian Furman, Paweł Nowosielski, Filip Wlaź, Kacper Nowosielski, Mateusz Żebrowski, Wiktoria Czerwińska, Faustyna Bogusz i Weronika Bogusz. Tuż poza podium znaleźli się Wiktoria Mazurek i Wojciech Kobielarz.

Do bardzo udanych można zaliczyć także start tyszowieckich sumoków w Pucharze Polski w Warszawie, gdzie wywalczyli 9 medali. Złote przywieźli Jakub Antoszewski, Adrian Rudnik i Weronia Ryło. Ze srebrnymi wrócili Adam Gardzioła i Michał Stawarski, natomiast na trzecim stopniu podium stanęli Mateusz Rohoza, Piotr Kwaśny, Sebastian Segieda i Arkadiusz Kochman.
Dobrze zaprezentowali się również Kacper Marcola, Szymon Wlaź, Rafał Kiryło, Kamil Kiryło i Szymon Ogórek, którzy znaleźli się tuż za podium.


(fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)