Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Spotkanie z "profesorem zapasów" PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Młodzi adepci zapasów z Tyszowiec i okolic mieli niepowtarzalną okazją trenowania z szesnastokrotnym medalistą mistrzostw świata, Europy i Igrzysk Olimpijskich Andrzejem Supronem.

Podczas wizyty w tyszowieckim gimnazjum, sportowiec, uważany za najwybitniejszego polskiego zapaśnika, wszechstronnego technika i taktyka, promował ministerialny program "Zapasy w każdej szkole".

Po mistrzostwach świata, w których Andrzej Supron wygrał wszystkie walki przed czasem, nie tracąc choćby jednego punktu technicznego, zyskał przydomek "profesor zapasów". Dlatego prowadzone przez niego zajęcia były wyjątkowe dla wszystkich młodych tyszowieckich zapaśników. Szczególne powody do radości miał Adam Gardzioła, który odebrał z rąk mistrza nagrodę za zdobycie przed tygodniem Mistrzostwa Polski.

Profesor Supron poprowadził wspólną rozgrzewkę i zawody sportowe, w których wystartowało pięć tyszowieckich szkół. Każda placówka wystawiła 7-osobową reprezentację, które rywalizowały w trzech konkurencjach. Było to przeciąganie liny, wypychanie przeciwnika za matę oraz mocowanie z piłką.


Po wyrównanej i bardzo emocjonującej walce wygrała SP Tyszowce, drugie miejsce zajęli zapaśnicy z Perespy, a trzecie ich rywale z Czartowczyka. Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy z Przewala i Kazimierówki.

Zwycięska szkoła została zaproszona przez Andrzeja Suprona do Warszawy na uroczysty finał programu "Zapasy w każdej szkole" z udziałem reprezentacji placówek z całego kraju.

Ponadto najlepsze drużyny otrzymały z rąk "profesora zapasów" pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Aleksandra Szczygielska, za zaciętą walkę, odebrała nagrodę specjalną, którą wręczył jej burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

Trener Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce i nauczyciel zapasów oraz sumo Daniel Chwastek nie ukrywa radości, że udało się zaprosić światową gwiazdę, jaką jest Andrzej Supron. - To osoba bardzo ciepła, która szybko nawiązuje znakomity kontakt z dziećmi. Potwierdzeniem tej opinii była zarówno świetna atmosfera podczas zawodów, jak i wypełniona po brzegi hala naszego gimnazjum - mówi Daniel Chwastek.

Mistrz Supron dziękował za zaproszenie i chwalił miejscową sekcję za bardzo dobre wyniki sportowe oraz wysoki poziom sprawności najmłodszych zapaśników i zapaśniczek, których miał okazję obserwować w przygotowanym dla niego pokazie zapaśniczo-akrobatycznym.

http://ias24.eu/aktualnosci,tyszowce-spotkanie-z-profesorem-zapasow-foto,14274,9.html