Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Nagroda za promocję zapasów PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Sportowe

Szkoła Podstawowa w Tyszowcach jest jedną z najlepszych placówek w Polsce, promujących zapasy. Podczas ogólnopolskiego finału programu „Mały Mistrz – Zapasy w każdej szkole”, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Andrzeja Suprona, młodzi zapaśnicy z Tyszowiec zajęli trzecie miejsce.
Do finałowej rywalizacji, która odbyła się w miniony weekend w Warszawie, zakwalifikowało się 11 najlepszych szkół z całego kraju. Oprócz udziału w zawodach sportowych, młodzi Tyszowianie mogli porozmawiać z największymi polskimi sportowcami. Wśród gości byli Paweł Nastula, Ryszard Szurkowski, Jacek Wszoła, Jacek Fafiński, Paweł Skrzecz, Andrzej Malina, Tomasz Puzon i wiele innych znanych postaci świata sportu.
Na przedstawicielkach płci pięknej największe wrażenie zrobił występ Rafała Brzozowskiego, który był kiedyś zapaśnikiem i jak podkreślił, bardzo chętnie wspiera akcje promujące tę dyscyplinę.


Głośnymi oklaskami publiczność nagrodziła także pokazy zapaśników Legii Warszawa i zespołów gimnastycznych, które brały udział w telewizyjnym programie "Mam Talent".
Puchar i medale dla ekipy z Tyszowiec wręczali Andrzej Supron, Paweł Nastula i Tomasz Puzon, a dodatkową satysfakcję miała Jagoda Gniwek, która wylosowała elektryczną hulajnogę, ufundowaną przez sponsorów imprezy.

Trener tyszowieckich zapaśników Daniel Chwastek nie ma wątpliwości, że akcja "Mały Mistrz - Zapasy w każdej szkole" to świetna promocja, nie tylko zapasów, ale również sportu i zdrowego trybu życia. - Motorem napędowym całego programu jest Andrzej Supron, który swoją energią i zapałem potrafi skutecznie zachęcić dzieci i młodzież do wspaniałej rywalizacji. To dzięki niemu w tym miesiącu akcja zawitała do niewielkich Tyszowiec, a potem doprowadziła naszych małych sportowców do wielkiego finału w stolicy - mówi Daniel Chwastek. Jednocześnie zaprasza chętnych na treningi, które odbędą się już po świętach. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 606 375 234.