Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


Rodzinna zabawa w Podborze PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogólne

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”. Słowa Jana Pawła II towarzyszyły uczestnikom rodzinnego pikniku w Podborze w gminie Tyszowce, który był połączony z uroczystym otwarciem miejsca zabaw dla dzieci i rekreacji dla dorosłych, przygotowanego głównie własnymi siłami mieszkańców.

- Chyba udało nam się przełamać stereotyp, że wieś jest nudna i że w małych miejscowościach nic się nie dzieje. W niedzielę 14 sierpnia to właśnie w Podborze pojawili się mieszkańcy Tyszowiec, Zamłynia czy Wojciechówki, by razem cieszyć się z efektów naszej pracy - podsumowują organizatorzy festynu.

W części oficjalnej autorzy pomysłu dziękowali wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego celu, a proboszcz miejscowej parafii poświęcił nowy obiekt. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Podborze Grażyna Barańska, przewodniczący Rady Miejskiej w Tyszowcach Stefan Medak, oraz prezes Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce Daniel Chwastek i skarbnik Ewa Dysznik. W realizację obydwu punktów programu czynnie zaangażowali się główni użytkownicy placu zabaw, czyli dzieci.

Uczestników niedzielnego spotkania odwiedził również przedstawiciel tyszowieckiej policji, który podczas konkursu przypomniał najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, a najbardziej aktywnym uczestnikom zabawy w wieku od 2 do 7 lat, wręczył nagrody. Ponadto pedagog z przedszkola w Tyszowcach Ewa Marzec zorganizowała kilka zabaw tanecznych ze szlagierowymi "Kaczuszkami", a trener zapasów i sumo "Pogoni" Tyszowce Daniel Chwastek poprowadził pokazowy trening. Był też mecz piłki siatkowej oraz kilkugodzinne zabawy, gry i konkursy dla najmłodszych, które poprowadziły Anna Lizak i Magdalena Wójcik-Zabroń. Dzieci mogą się wykazać na przykład sprawnością w konkursie skoków na skakance, kręceniu hula hop, wrzucaniu piłki do miski, przeciąganiu liny, biegu w workach i z piłeczką na łyżce, a także rozpoznawaniu smaków owoców z zamkniętymi oczami i odgadywaniu dłonią przedmiotów zamkniętych w pudle.  O oprawę muzyczną niedzielnego pikniku zadbał Piotr Medak, a wspólną zabawę zakończyła degustacja ziemniaków i kiełbasy z ogniska. W nowo otwartym obiekcie w Podborze najmłodsi mają do dyspozycji zjeżdżalnię z wieżyczką, dwie huśtawki i ściankę wspinaczkową, a starsi boisko do siatkówki. Wszystko przygotowała grupa wolontariuszy, która pozyskała ten cel dotację w ramach projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotację FIO" dofinansowanego z rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
(fot. wolontariusze z Podboru)