Pamiętajmy o ogrodach

Rozkład Jazdy Bus

Menu

 

 

 


OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email
Wiadomości - Wiadomości Ogłoszenia

OGŁOSZENIE

 

W dniu 12 i 13 października 2016 r. w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Tyszowcach odbędzie się happening pod hasłem „Pamiętajcie o ogrodach”. W ramach happeningu uczniowie gimnazjum będą przedstawiać niekorzystny wpływ ścieżek betonowychi brukowych na zdrowie ludzi uprawiających nordicwalking, bieganie, jazdę na rowerze. Przy tej okazji wykażą, że budowa tego typu ścieżek jest niekorzystna dla środowiska, gdyż lokalnie wpływa na degradację gleby, szybszy spływ wód powierzchniowych oraz wzrost temperatury. Następnie młodzież będzie częstować swoich kolegów i nauczycieli warzywami i owocami przyniesionymi z tradycyjnych ogrodów. Jednocześnie na schemacie, uczniowie pokażą jak gleba ogrodu chłonie wodę opadową. W tym samym czasie, druga grupa uczniów przedstawi , co dzieje się z wodą na powierzchni betonowej.

            Grupa uczniów przebrana za dżdżownice spróbuje sforsować betonową przeszkodę, zwracając uwagę na znaczenie tych zwierząt dla środowiska, a szczególnie dla krążenia powietrza i wody w glebie.

            Powyższe działania realizowane przez Gminę Tyszowce w ramach projektu „Pamiętajcie o ogrodach”finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.