Gimnazjalistki z Tyszowiec na podium zawodów rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Podczas zawodów, które odbyły się we wtorek 20 marca w Zamościu, podopieczne Kingi Dyniec zajęły trzecie miejsce. Rywalizacja odbywała się między mistrzyniami powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego i tomaszowskiego oraz gminy Zamość i miasta Zamość. W fazie grupowej dziewczęta z Tyszowiec wygrały z rywalkami ze Żdanowa i przegrały z reprezentacją Zamościa. Z takim bilansem przystąpiły do meczu o trzecie miejsce w turnieju, w którym pokonały drużynę z Łopiennika 8:4. - Biorąc pod uwagę, że w dwóch najlepszych zespołach, występują szczypiornistki grające na co dzień w klubach, osiągnęłyśmy dobry wynik. Tym bardziej, że prawie połowa moich zawodniczek miała w Zamościu zebrać cenne doświadczenie. Reszta dziewczyn to trzecioklasistki, które za rok nie będą już mogły wystąpić w takim turnieju - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Kinga Dyniec. W składzie reprezentacji Szkoły Podstawowej w Tyszowcach były: Karolina Mikulska, Kamila Świder, Karolina Piskorz, Oliwia Chwastek, Zuzanna Dudzińska, Natalia Dyjak, Gabriela Kozłowska, Żaneta Okalska, Justyna Osuch, Gabriela Wójtowicz, Anna Zubiak, Martyna Kocira, Paulina Szwanc, Luiza Januś, Kinga Badowska i Patrycja Le. W finale zawodów rejonowych reprezentacja Zamościa uległa rywalkom ze Zwierzyńca i to one wezmą udział w finale wojewódzkim tegorocznych igrzysk szczypiornistek.