Opis alternatywny powinien przekazać treść ilustracji

Tereny byłych Grodów Czerwieńskich w Czermnie w gminie Tyszowce zamienią się w ten weekend w średniowieczny obóz.

Przez dwa dni będą się tutaj odbywać pokazy, inscenizacje historyczne i inne atrakcje.

Miłośnicy historii będą mogli zajrzeć do kramów kupieckich, pracowni garncarskiej, średniowiecznego warsztatu jubilerskiego i wczesnośredniowiecznej kuźni, posłuchać dawnej muzyki, obejrzeć pokazy uzbrojenia i zręczności wojów oraz kilka ciekawych widowisk. Będą to inscenizacje wiecu słowiańskiego "Czy porzucić wiarę przodków?", oblężenie pogańskiego grodu, zaślubiny Sieciecha z Sobótką, słowiańskie święto ognia i wody, walki wojów konnych i wczesnośredniowiecznej mody. Udział w prezentacjach zapowiedzieli członkowie 6 grup rekonstrukcyjnych, którzy przyjadą do Czermna z różnych części Polski.

W programie są również sekrety kuchni dawnych Słowian, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Góra Trolla" z Gdańska oraz średniowieczna dyskoteka.

Podczas festynu będą się odbywać także pokazy współczesnego sprzętu bojowego, jakim dysponuje 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy.

Impreza rozpocznie się w sobotę 24 czerwca w południe, a zakończy późnym wieczorem w niedzielę. Osoby, które będą chciały dojechać w sobotę do Czermna z Tyszowiec będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu. Autobus będzie odjeżdżać z przystanku w Tyszowcach o 14.00, 15.00 i 16.00, natomiast powroty z Czermna są planowane na 21.00, 22.00 i 23.00.

Do wspólnej zabawy zachęcają: Samorządowe Centrum Kultury w Tyszowcach, Stowarzyszenie Rekonstrukcyjno-Historyczne Grodu Czerwień, Stowarzyszenie Czermno-Gród Czerwień i 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy.