Jubileusz OSP Przewale i zawody pożarnicze

Utworzono: 04 lipiec 2017 Opublikowano

Ochotnicza Straż Pożarna w Przewalu w gminie Tyszowce świętuje 70-lecie.

Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się w niedzielę 9 lipca na miejscowym boisku szkolnym, które będzie również areną zmagań uczestników Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Zanim strażacy przystąpią do rywalizacji najbardziej zasłużeni druhowie, nie tylko z OSP Przewale otrzymają medale, odznaki i odznaczenia m.in. za zasługi dla pożarnictwa i za długoletnią służbę.

W zawodach sportowo-pożarniczych zapowiedziało udział 14 drużyn. Po raz pierwszy do rywalizacji przystąpią aż 4 zespoły kobiece, wystawione przez jednostki z Czermna, Kazimierówki, Klątw i Perespy. W turnieju męskich ekip wystartuje 10 reprezentacji OSP: Czartowczyk, Czartowiec, Czermno, Kazimierówka, Klątwy, Perespa, Przewale, Tyszowce, Wakijów i Wojciechówka.

Mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed rokiem będą bronić druhowie z Wakijowa.

Po dwie najlepsze ekipy męskie i kobiece wywalczą prawo reprezentowania Gminy Tyszowce w zawodach powiatowych, które odbędą się 16 lipca w Lubyczy Królewskiej.

Strażackie święto w Przewalu poprzedzi o 10.30 uroczysta msza święta w intencji druhów i ich rodzin, a zakończy występ chóru strażackiego "Dominanta" z Zamłynia.