Stowarzyszenie Rekonstrukcyjno-Historyczne "Drużyna Grodu Czerwień"

Utworzono: 10 sierpień 2018 Opublikowano

Logo Stawarzyszeniafacebook

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:

Prowadzenie działalności wydawniczej, wystawienniczej, poszukiwawczej, kulturalnej oraz innej aktywności temu służącej, propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rozwojowi turystycznemu regionu w tym upowszechnianie kultury, oświaty i sportu oraz kultywowanie tradycji historycznych.

Tworzenie Regionalnej Izby Tradycji.

Doradztwo i pomoc organizacyjno-ekonomiczną oraz szkolenie członków i innych podmiotów zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia.

Udział w rekonstrukcjach, zlotach, konferencjach, zjazdach, filmach, przedstawieniach  teatralnych i w innych przedsięwzięciach poświęconych w/w tematyce.

Organizowanie rekonstrukcji, spotkań, zlotów, konferencji, wystaw i innych, celem prezentowania dotychczasowego dorobku Stowarzyszenia.

Nawiązywanie kontaktów i współpracy z innymi organizacjami i instytucjami zajmującymi się podobną tematyką.

Budowa bazy sprzętowej i dydaktycznej dla realizacji celów statutowych.

Działanie na rzecz integracji środowisk rekonstruujących wydarzenia historyczne.

Doskonalenie i pogłębianie wiedzy fachowej członków Stowarzyszenia poprzez organizację seminariów, wykładów i innych form temu służących.

Rekonstruowanie wydarzeń historycznych.

Prowadzenie poszukiwań, prac zachowawczych oraz przekazywanie i udostępnianie społeczeństwu przedmiotów historycznych określanych mianem dziedzictwa kulturowego i materialnego naszego kraju.

Logo Stawarzyszeniasrh tysz