Koło Gospodyń Wiejskich Zamłynie

Utworzono: 12 sierpień 2018 Opublikowano

To najbardziej rozśpiewane koło gospodyń. Wszystkie panie i panowie należą do chóru Dominanta, który działała w Zamłyniu. Kobiety z Zamłynia założyły koło gospodyń wiejskich w 2007 roku. Już po kilku miesiącach odniosły pierwszy sukces. Ich wieniec dożynkowy zajął drugie miejsce podczas dożynek powiatowych, a jurorzy rozsmakowali się w ich kulinariach: zrazach w cieście i serniku kapłańskim. Panie są też specjalistkami od potraw na bazie ziemniaka. Co roku w październiku organizują „Święto Pieczonego Ziemniaka” z ogniskiem, degustacją potraw i oczywiście śpiewem. Od czterech lat działa bowiem w Zamłyniu chór Dominanta, kierowany przez Krzysztofa Kozaka. Początkowo był to chór kobiecy i nosił nazwę Ale Babki. Potem, gdy panie namówiły do śpiewania mężczyzn (także spoza wioski), zespół zmienił nazwę na Dominanta. Chórzyści biorą udział w przeglądach organizowanych w gminie i w powicie, koncertowali także na Międzynarodowym Festiwalu Malowanki w Rożyszczu na Ukrainie.

Skład zespołu: Anna Bratek (przewodnicząca KGW), Krzysztof Kozak (kierownik chóru), Joanna Chorościej, Lucyna Cyc, Jan Dudziński, Adam Dziedzic, Szczepan Jabłoński, Zofia Kwaśna, Urszula Nowosad, Elżbieta Lesiuk, Małgorzata Lesiuk, Anna Piądło, Lucyna Skrzecz, Krzysztof Skrzecz, Maria Wiśniewska oraz Andrzej Wiśniewski.

KGW Zamłynie