Charytatywny festyn - Niedziela dla Angeliki

Utworzono: 13 wrzesień 2018 Opublikowano

Niedziela dla AngelikiPrzyjaciele, znajomi i inni ludzie dobrej woli chcą pomóc Angelice Zińkiewicz z Przewala w gminie Tyszowce. W niedzielę 16 września organizują festyn, z którego dochód będzie przeznaczony na rehabilitację mamy małej Oli, podopiecznej Fundacji Światło w Toruniu.

33-letnia Angelika Zińkiewicz urodziła córeczkę pod koniec kwietnia tego roku. Po porodzie straciła przytomność, a lekarze wykryli u niej krwiaka śródmózgowego. Kobieta jest przytomna, ale nie ma kontaktu z otoczeniem. Potrzebuje całodobowej opieki i specjalistycznej rehabilitacji, które są bardzo kosztowne.

Pieniądze na ten cel będą zbierane podczas niedzielnego festynu, który rozpocznie się o 9.00 w hali sportowej dawnego gimnazjum w Tyszowcach. Oprócz dochodu z biletów wstępu, organizatorzy liczą na hojność gości podczas licytacji, na której będą m.in.: bluza bramkarza reprezentacji Polski Łukasza Fabiańskiego z autografem, złoty pierścionek z diamentem, wycieczka do Rzymu, czy dwudniowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym pensjonacie. Wylicytować będzie można również: kolację w restauracji w Zamościu, pakiety SPA i fitness, obrazy Bożeny Bojarskiej, vouchery na drzewka i krzewy, płyty rapera Borixon'a z autografem oraz koszulki innych artystów.

Licytacja jest planowana na niedzielne popołudnie, ale festyn rozpocznie się już o 9.00, kiermaszem biżuterii, rękodzieła, książek, słodkości i zabawek. Godzinę później na szkolnym boisku odbędzie się turniej piłkarski z udziałem 2 drużyn kobiet i 4 męskich zespołów.

Na nudę nie będą narzekać najmłodsi uczestnicy imprezy, którzy będą mogli m.in. pobawić się w modelowanie balonowych postaci i zatańczyć Zumba Kids, a w oddzielnym bloku będą się odbywać zajęcia dla aktywnych. Poprowadzą je instruktorki fitness - Aleksandra Okoń, Kinga Organista, Zofia Badach, Anna Wójcik, Beata Kulczyńska, Irmina Pedo i Kinga Dyniec.

Przez cały czas będą też czynne gabinety, w których będzie można skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych, masażu zdrowotnego i refleksologii.

Organizatorzy zapraszają również na koncert Krasnobrodzkiego Gospel i koncert lokalnych zespołów, który wieczorem zakończy charytatywny festyn.

Plakat Charytatywny Festyn dla Angeliki