Wśród uczestników tegorocznego spotkania, które odbywało się pod hasłem "Śladami Chrobrego. Czerwień 1018 - 2018", byli nie tylko obecni, ale także byli mieszkańcy gminy Tyszowce, którzy przyjechali m.in. z Łodzi i ze Śląska oraz goście z ościennych gmin, z Lublina, Tomaszowa Lubelskiego czy Zamościa.

Wszyscy przez kilka godzin w dawnym obozowisku mogli się przekonać jak wyglądało życie w średniowieczu i uzbrojenie, skosztować jadła, obejrzeć prezentacje dawnych tańców, rzemiosł i kramów kupieckich oraz wziąć udział w zabawach plebejskich. Program sobotniej imprezy dopełniła "Noc Świętojańska" w wykonaniu zespołu "Dominanta" z Zamłynia i dyskoteka, którą poprowadził DJ SzejQ.

Część widzów skorzystała z okazji i dzień później pojawiła się w Tyszowcach, gdzie odbyły się obchody "Święta kwitnącej fasoli". W niedzielę 8 lipca na miejscowym targowisku prezentowały lokalne zespoły i zaproszeni goście. Najpierw wystąpiły Tyszowiecka Orkiestra Dęta i zespół "Bell Canto" z Tyszowiec, a potem publiczność bawiły grupy: "Tex" z Biłgoraja, "Ściana W" z Tomaszowa Lubelskiego, discopolowe kapele "Cliver" i "Lili" oraz "An Dreo & Karina", wykonujący covery włoskiego duetu Al Bano i Romina Power.

Wśród uczestników niedzielnej zabawy byli samorządowcy z powiatu tomaszowskiego i ukraińskiego Rejonu Sokalskiego, którzy przyjechali do Tyszowiec na doroczne spotkanie, poświęcone współpracy transgranicznej.