Mundial z Marszałkiem

Utworzono: 03 kwiecień 2018 Opublikowano

Na zdjęciu wycinek plakatu Mundial z MarszałkiemMiłośników piłki nożnej zapraszamy na wspólny wyjazd na mecz reprezentacji Polski z Japonią podczas Mundialu 2018 w Rosji. Co musisz zrobić? Weź udział w turnieju piłkarskim dla amatorskich drużyn młodzieżowych oraz dorosłych zawodników i zawodniczek z całego regionu. Zapisy ruszyły – czas start!

Zgłoszenia potrwają do 13 kwietnia do godz. 13:00. Można zgłaszać amatorskie drużyny (maksymalnie 100 zespołów) z terenu województwa lubelskiego, w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria A 13-15 lat (roczniki 2003-2005) i kategoria B 35+ (rocznik 1983 i starsze). Do udziału zapraszamy amatorów spoza IV i wszystkich wyższych lig. W obu kategoriach dopuszczamy zarówno udział chłopców i mężczyzn, jak również dziewcząt i kobiet.

Dwie zwycięskie drużyny zdobędą nagrodę główną – wyjazd całej drużyny (12 dzieci plus 12 rodziców-opiekunów oraz trener w kategorii A; 12 zawodników w kategorii B) na mecz Mistrzostw Świata Polska – Japonia w Wołgogradzie 28 czerwca. Nagroda obejmuje pełny pakiet świadczeń: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i bilety na mundialowi mecz.

– Zapraszam gospodarzy gmin i powiatów, a także animatorów sportu i zdrowego trybu życia do zgłaszania drużyn w obu kategoriach. Bardzo cieszę się, że Lubelski Związek Piłki Nożnej będzie organizatorem, a my będziemy go wspierać. Chcemy żeby turniej zapadł wszystkim na długo w pamięci. Przed nami wyjątkowy rok 100-lecia niepodległości. Turniej przewidziany dla 100 reprezentacji z całego regionu, ma na celu uhonorowanie roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodzinami na sportowo. Zachęcam do uczestnictwa w turnieju, a także kibicowania! – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

W zależności od liczby zgłoszeń ustalony zostanie harmonogram rozgrywek, jednak organizatorzy zakładają: osiem ćwierćfinałów powiatowych – po dwie najlepsze drużyny z każdego ćwierćfinału awansują do półfinałów; cztery półfinały strefowe – zwycięzca każdego półfinału awansuje do finału oraz finał wojewódzki. Ćwierćfinały powiatowe i półfinały strefowe odbędą się od 20 kwietnia do 13 maja, a finał wojewódzki odbędzie się 20 maja.

– To pierwszy tak oryginalny projekt w kraju, popularyzujący aktywny styl życia, sport i piłkę nożną zgodnie z hasłem PZPN „Łączy nas piłka”. Projekt propaguje aktywny udział nie tylko młodzieży, ale również dorosłych.  Bardzo cieszę się, że w konkursie przewidziane jest również miejsce dla drużyn kobiecych. Chcemy aby projekt miał wymiar nie tylko sportowy, ale przede wszystkim łączący ludzi. Z niecierpliwością czekam na pierwsze zgłoszenia – mówił Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku otrzymania powyżej 100 zgłoszeń o zakwalifikowaniu drużyny do turnieju decydować będzie kolejność zgłoszeń. Mecze rozgrywane będą na boiskach typu Orlik lub naturalnych o zmniejszonych wymiarach, a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych w halach sportowych. W rozgrywkach mogą uczestniczyć drużyny 12-osobowe (6 zawodników: bramkarz i 5 zawodników w polu plus 6 rezerwowych).

Pobrany ze strony formularz należy wypełnić i przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy Turnieju na 100-lecie niepodległości

Oświadczenie rodzica – załącznik nr 2