Drogi gminne do remontu

Utworzono: 07 listopad 2017 Opublikowano

Droga gminnaW ciągu kilku tygodni Gmina Tyszowce chce wyremontować pięć odcinków dróg gminnych. Wykonawca trzech jest już wybrany, natomiast przetarg na realizację pozostałych inwestycji trzeba ogłosić ponownie.

W najbliższych dniach samorząd podpisze umowę na wykonanie robót w Rudce, Wojciechówce i między Kolonią Przewale a Niedźwiedzią Górą. Będą one kosztować niecałe 100 tysięcy złotych, które będą pochodzić wyłącznie z budżetu gminy. - Na trasie Kolonia Przewale - Niedźwiedzia Góra chcemy wyłożyć nową asfaltową nawierzchnię, natomiast w Rudce i Wojciechówce zanim drogowcy położą asfalt mają również przygotować odpowiednią podbudowę - mówi burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając. Wszystkie prace powinny się zakończyć do 3 sierpnia.

Uczestnicy tego samego przetargu składali oferty na realizację inwestycji w Klątwach i Wakijowie, ale zaoferowane przez nich ceny były wyższe od kwoty, którą przeznaczył na ten cel samorząd. Dlatego w najbliższych dniach ma być ogłoszony kolejny przetarg na te zadania.

(fot. arch. UM w Tyszowcach)