• Urzd
  Urząd Miejski w Tyszowcach
 • Dozynki2018
  Dożynki Gminno-Parafialne Kazimierówka 2018
 • Mistrzowiewojewodztwa Lzs
  Mistrzostwa Województwa LZS - I miejsce reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Mistrzowiepowiatu Lzs
  Mistrzostwa Powiatu LZS - zwycięstwo reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Singer2018
  Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera - Tyszowce 2018
 • Fasola
  Międzynarodowe Święto Fasoli - Tyszowce 2018
 • Najazdwojow
  Śladami Chrobrego. Czerwień 1018 - 2018
 • Izbaotwarta
  Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci
 • Tyszowce  Widok
  Tyszowce - widok z lotu ptaka
 • Szkola Podstawowa
  Budynek Szkoły Podstawowej w Tyszowcach
 • Grody
  Grody Czerwieńskie
 • Koci
  Kościół Parafialny

Dożynki Gminno-Parafialne Kazimierówka 2018

Dożynki w KazimierówceW niedzielę 19 sierpnia 2018 r. rolnicy wraz z zaproszonymi gośćmi dziękowali za udane plony podczas ”Gminno – Parafialnych Dożynek w Kazimierówce” Nie obyło się bez pięknych wieńców dożynkowych, ciekawego programu artystycznego i innych atrakcji przygotowanych dla wszystkich zgromadzonych na tym święcie.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczął barwny orszak dożynkowy na czele z Tyszowiecką Orkiestrą Dętą, który przemaszerował wraz z grupami wieńcowymi oraz zaproszonymi gośćmi na plac przy świetlicy wiejskiej w Kazimierówce. Tam rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

Czytaj więcej: Dożynki Gminno-Parafialne Kazimierówka 2018

Festiwal "cichych poetów" z nowym rekordem

Mini Festiwal Spod StrzechyKolejny Mini Festiwalu Spod Strzechy Cichych Poetów w Zamłyniu w gminie Tyszowce i kolejny rekord. W 11. edycji imprezy "Mniszek Stock", która odbyła się w minioną sobotę 18 sierpnia w Zagrodzie Rekreacyjnej "Mniszek", wzięło udział 14 autorów, czyli o 4 więcej niż przed rokiem. Bardzo dobrze spisali się debiutanci, którzy zdobyli trzy spośród czterech nagród.

Zgodnie z towarzyszącą festiwalowi zasadą "od ludu piszącego i dla ludu słuchającego" prezentacje oceniała publiczność. Najwięcej głosów słuchaczy zdobył Piotr Johaniuk z Zamościa, który po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze na imprezie w Zamłyniu.

Czytaj więcej: Festiwal "cichych poetów" z nowym rekordem

Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera

Festiwal Singera22 lipca 2018 roku po raz VIII w Tyszowcach rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera. Pierwszego dnia festiwalu odbył  się quest festiwalowy – bezobsługowa gra terenowa. Następnie w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach został wystawiony spektakl teatralny ,, Gimpel Głupek” w wykonaniu Howarda Rypp z Teatru Nephesh w Tel Avivie a po nim odbyła się projekcja filmu ,, Karski i władcy ludzkości”. Z powodu burzy, która przeszła nad Tyszowcami zmuszeni byliśmy przenieść widowisko pt. Przyjaciele Sztukmistrza” do budynku SCK. Zgromadzona bardzo licznie publiczność w SCK utwierdza nas w przekonaniu, że Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera wpisał się w Tyszowcach na stałe i jest bardzo wyczekiwanym wydarzeniem w naszym mieście.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera

Słowiańskie tradycje i międzynarodowe święto fasoli

Walka wojów - impreza plenerowaWśród uczestników tegorocznego spotkania, które odbywało się pod hasłem "Śladami Chrobrego. Czerwień 1018 - 2018", byli nie tylko obecni, ale także byli mieszkańcy gminy Tyszowce, którzy przyjechali m.in. z Łodzi i ze Śląska oraz goście z ościennych gmin, z Lublina, Tomaszowa Lubelskiego czy Zamościa.

Wszyscy przez kilka godzin w dawnym obozowisku mogli się przekonać jak wyglądało życie w średniowieczu i uzbrojenie, skosztować jadła, obejrzeć prezentacje dawnych tańców, rzemiosł i kramów kupieckich oraz wziąć udział w zabawach plebejskich. Program sobotniej imprezy dopełniła "Noc Świętojańska" w wykonaniu zespołu "Dominanta" z Zamłynia i dyskoteka, którą poprowadził DJ SzejQ.

Część widzów skorzystała z okazji i dzień później pojawiła się w Tyszowcach, gdzie odbyły się obchody "Święta kwitnącej fasoli". W niedzielę 8 lipca na miejscowym targowisku prezentowały lokalne zespoły i zaproszeni goście. Najpierw wystąpiły Tyszowiecka Orkiestra Dęta i zespół "Bell Canto" z Tyszowiec, a potem publiczność bawiły grupy: "Tex" z Biłgoraja, "Ściana W" z Tomaszowa Lubelskiego, discopolowe kapele "Cliver" i "Lili" oraz "An Dreo & Karina", wykonujący covery włoskiego duetu Al Bano i Romina Power.

Wśród uczestników niedzielnej zabawy byli samorządowcy z powiatu tomaszowskiego i ukraińskiego Rejonu Sokalskiego, którzy przyjechali do Tyszowiec na doroczne spotkanie, poświęcone współpracy transgranicznej.

Czytaj więcej: Słowiańskie tradycje i międzynarodowe święto fasoli

Regionalna Izba Pamięci w Tyszowcach oficjalnie otwarta

Otwarcie Regionalnej Izby PamięciW Tyszowcach powstała Regionalna Izba Pamięci. Jej oficjalne otwarcie odbyło się w niedzielę 10 czerwca, podczas pierwszej Nocy Muzeów. Na niedzielnej uroczystości pojawili nie tylko mieszkańcy, członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcyjno-Historycznego "Drużyna Grodu Czerwień" i przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, ale także Muzeum Regionalnego z Tomaszowa Lubelskiego i tomaszowskiego oddziału Związku Piłsudczyków, które udostępniły eksponaty na dwie inauguracyjne wystawy.

Czytaj więcej: Regionalna Izba Pamięci w Tyszowcach oficjalnie otwarta