Stowarzyszenie "Bez Granic"

Utworzono: 03 lipiec 2018 Opublikowano

bezgranic

Stowarzyszenie "Bez Granic" jest organizacją pozarządową, wpisaną do KRS w marcu 2010 roku. Skupia wśród swoich członków pracowników dwóch partnerskich jednostek tj. Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyszowcach oraz osoby, które dobrowolnie podejmują chęć współpracy z organizacją.

Osoby kluczowo zaangażowane w realizację zadań statutowych od kilku bądź kilkunastu lat realizują liczne zadania związane z przeciwdziałaniem przemocy, pomocą społeczną, ochroną dziecka przed krzywdzeniem, przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu i szeregu innych, mieszczących się w obszarze pracy z osobami dotkniętymi różnego typu problemami społecznymi jak również prowadzą działania na rzecz poprawy życia i jakości seniorów.

Bogate doświadczenie Stowarzyszenia w realizacji licznych projektów wskazuje na konieczność podejmowania tego typu działań. Stowarzyszenie podejmuje i promuje inicjatywy o charakterze kulturalnym, profilaktycznym, artystycznym, społecznym i edukacyjnym. Celem także jest aktywizacja społeczna, koordynacja i wspieranie wolontariuszy w celu realizacji m.in. założeń statutowych.

Członkowie Stowarzyszenia mają za sobą liczne warsztaty i szkolenia w powiecie tomaszowskim, przede wszystkim w ramach realizowanych projektów, w które organizacja od rozpoczęcia działalności intensywnie się zaangażowała.

ZARZĄD STOWARZYSZENIA

Prezes Stowarzyszenia Aleksandra Kościołko