Rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego

Utworzono: 21 marzec 2018 Opublikowano

Mieszkańcy gminy Tyszowce będą mieć lepsze warunki do aktywnego wypoczynku. W ciągu najbliższych pięciu miesięcy samorząd chce wybudować bieżnię lekkoatletyczną z boiskiem i urządzeniami rekreacyjnymi.

Przetarg na wykonanie robót jest ogłoszony, a część pieniędzy na ten cel gmina pozyskała z budżetu państwa.

- Cały kompleks powstanie między budynkami szkoły podstawowej i byłego gimnazjum, gdzie na razie są dwa boiska wielofunkcyjne. Teraz wybudujemy czterotorową bieżnię lekkoatletyczną, skocznię w dal, rzutnię do pchnięcia kulą, trawiaste boisko do piłki nożnej i siłownię zewnętrzną - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

Wykonawca robót powinien być wybrany na przełomie marca i kwietnia, a wszystkie prace mają się zakończyć 31 sierpnia tego roku. Koszt inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu, ale już wiadomo, że około połowy środków gmina otrzyma z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje ministerstwo sportu.