Drużyna Grodu Czerwień

Utworzono: 21 luty 2017 Opublikowano

Drużyna grodu czerwień

Gród Czerwień znajdujący się we wsi Czermno będzie miał swoich wojów. Powstaje grupa rekonstrukcyjna "Drużyna Grodu Czerwień"

Grupę rekonstrukcyjną ma prowadzić zawiązane w ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie  Rekonstrukcyjno - Historyczne Drużyna Grodu Czerwień. Członkami stowarzyszenia zostali miłośnicy czasów wczesnośredniowiecznych. Kobiety, mężczyźni, młodzież i osoby starsze, z gminy Tyszowce, ale także Komarowa i Hrubieszowa.

– Zapisało się 16 osób. Sami pasjonaci, którzy chcą czynnie działać, odtwarzać rzemiosło i dawne zwyczaje, uczestniczyć w pokazach i promować nasz gród – mówi Piotr Marszalec, wiceprezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie stawia sobie wiele celów. Najbliższy, oprócz powołania grupy rekonstrukcyjnej to organizacja średniowiecznej nocy świętojańskiej, którą zaplanowano na 24 czerwca na grodzisku w Czermnie. To będzie druga edycja tej imprezy.

– W tym roku chcemy nadać jej wymiar ogólnopolski. Swój przyjazd potwierdziła już prawie setka rekonstruktorów m.in. z Bractwa Wojowników Kruki, grupy rekonstrukcji "Dzikie psy". Będą kramarze, zielarki, dawni rzemieślnicy. Jesteśmy otwarci na innych – mówi Konrad Jóźwik, prezes stowarzyszenia.

źródło wiadomości