• Urzd
  Urząd Miejski w Tyszowcach
 • Odsloniecie Mogily
  Odsłonięcie mogiły z 1920 r.
 • Dozynki2018
  Dożynki Gminno-Parafialne Kazimierówka 2018
 • Mistrzowiewojewodztwa Lzs
  Mistrzostwa Województwa LZS - I miejsce reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Mistrzowiepowiatu Lzs
  Mistrzostwa Powiatu LZS - zwycięstwo reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Singer2018
  Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera - Tyszowce 2018
 • Fasola
  Międzynarodowe Święto Fasoli - Tyszowce 2018
 • Najazdwojow
  Śladami Chrobrego. Czerwień 1018 - 2018
 • Izbaotwarta
  Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci
 • Tyszowce  Widok
  Tyszowce - widok z lotu ptaka
 • Szkola Podstawowa
  Budynek Szkoły Podstawowej w Tyszowcach
 • Grody
  Grody Czerwieńskie
 • Koci
  Kościół Parafialny

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości 2018

święto niepodległości

Modlitwą i śpiewem mieszkańcy miasta i gminy Tyszowce uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Było wspólne wykonanie hymnu, patriotyczne występy artystyczne i hołd oddany poległym za ojczyznę.

Uczestnicy narodowego święta zebrali się w niedzielę 11 listopada w południe w kościele parafialnym, by razem zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu". Najważniejszą pieśń narodową zagrała Tyszowiecka Orkiestra Dęta, a zgromadzeni mogli posiłkować się tekstem hymnu, wyświetlanym na dużym ekranie w świątyni.

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości 2018

Nowy burmistrz wybrany

Urząd MiejskiPo trzech kadencjach burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając odchodzi ze stanowiska. Tak zadecydowali mieszkańcy gminy, którzy w drugiej turze wyborów większym poparciem obdarzyli jego kontrkandydata Andrzeja Podgórskiego.

Burmistrz-elekt zdobył 1 tysiąc 431 głosów, natomiast Mariusza Zająca poparło 1 tysiąc 342 wyborców.

Oprócz nowego burmistrza Andrzeja Podgórskiego w Radzie Miejskiej zasiądzie 6 osób, które wcześniej nie były radnymi, a największą liczbę mandatów obejmą przedstawiciele Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Będą to: Agnieszka Jaremczuk, Marcin Kułaj, Jerzy Gąsior, Sławomir Działa, Radosław Machlarz i Marcin Kawałko. Kolejnych 5 mandatów przypadło kandydatom Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Zająca (Alicja Lis, Małgorzata Stepuch, Andrzej Szachnowski, Michał Kaziuk i Mirosław Wronka). W nowej radzie zasiądą także Antoni Czarnecki i Piotr Marszalec z Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Podgórskiego, Paweł Kościołko z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe i Jan Jurkiewicz, który startował z własnego komitetu.

Czytaj więcej: Nowy burmistrz wybrany

Hojni darczyńcy wsparli ratowanie mogił

pieniądzeTakich efektów kwesty na cmentarzu w Tyszowcach nawet jej organizatorzy się nie spodziewali. W świąteczny czwartek zebrali 6 tysięcy 475 złotych i 25 groszy, czyli prawie tyle ile podczas dwóch poprzednich zbiórek.

Przed kwestą zakładałem, że jeśli będą ponad 4 tysiące to będzie bardzo dobry wynik, ale darczyńcy okazali się niesamowici, za co serdecznie dziękuję. Zbieraliśmy kilka godzin dłużej niż zwykle, pogoda była znakomita, urząd miasta dokupił nam więcej puszek i samych wolontariuszy było więcej niż w poprzednich latach. To wszystko przyniosło wymierny efekt - cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Robert Bondyra, prezes Związku Piłsudczyków RP Oddział Tomaszów Lubelski, który zorganizował kwestę wspólnie z Urzędem Miejskim i druhami z 22 Drużyny Harcerskiej "Wielcy Wędrownicy" ZHP w Tyszowcach.

To właśnie członkowie związku i harcerze przez dziewięć godzin zbierali pieniądze przy trzech wejściach na tyszowiecką nekropolię. Do ich puszek odwiedzający cmentarz wrzucali monety i banknoty w różnych nominałach, od groszówek po 50-złotówki.

Dzięki ich hojności organizatorzy kwesty mają nadzieję na odnowienie kolejnych mogił żołnierzy i partyzantów, poległych podczas II wojny światowej. Najbliższe miesiące chcą przeznaczyć na szacowanie kosztów robót i znalezienie wykonawcy, a same prace mają się rozpocząć wiosną.

(fot. sxc.hu)

 

Konkurs Źródło Domowego Ciepła

konkursSzanowni Państwo,

w związku z działaniami rządowymi w zakresie proekologicznego PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE, chcielibyśmy zainteresować Państwa konkursem „Źródło domowego ciepła”, jaki w ramach obchodów 20-lecia firmy De Dietrich Technika Grzewcza zorganizowaliśmy dla osób zainteresowanych wymianą starych, nieekologicznych źródeł ciepła w swoich domach. Jako odpowiedzialny producent kotłów gazowych, pomp ciepła, systemów solarnych i fotowoltaicznych dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty zapewniały komfort życia ich użytkownikom, a także były przyjazne dla środowiska naturalnego. Nasze starania docenia między innymi KRAJOWA AGENCJA POSZANOWANIA ENERGII, która objęła patronat na tym konkursem. W ramach konkursu przewidzieliśmy 5 nagród o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych, a jego idea jest prosta i polega na napisaniu przez uczestnika krótkiego eseju na temat konkursowy związany z ekologią.

Na koniec chciałbym dodać, iż termin zbierania zgłoszeń mija 11.11.2018 r., a wszystkie informacje dotyczące konkursu zostały zamieszczone na specjalnej stronie 

Czytaj więcej: Konkurs Źródło Domowego Ciepła