• Urzd
  Urząd Miejski w Tyszowcach
 • Swieto Niepodleglosci
  Uroczystości 100 - lecia Niepodległości
 • Odsloniecie Mogily
  Odsłonięcie mogiły z 1920 r.
 • Dozynki2018
  Dożynki Gminno-Parafialne Kazimierówka 2018
 • Mistrzowiewojewodztwa Lzs
  Mistrzostwa Województwa LZS - I miejsce reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Mistrzowiepowiatu Lzs
  Mistrzostwa Powiatu LZS - zwycięstwo reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Singer2018
  Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera - Tyszowce 2018
 • Fasola
  Międzynarodowe Święto Fasoli - Tyszowce 2018
 • Najazdwojow
  Śladami Chrobrego. Czerwień 1018 - 2018
 • Izbaotwarta
  Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci
 • Tyszowce  Widok
  Tyszowce - widok z lotu ptaka
 • Szkola Podstawowa
  Budynek Szkoły Podstawowej w Tyszowcach
 • Grody
  Grody Czerwieńskie
 • Koci
  Kościół Parafialny

Aktualności

Bezpłatna pomoc dla oszukiwanych seniorów

polskie radio obywatelskie

Pismo Zarządu Głównego Polskiego Radia Obywatelskiego - Przedstawiciela  Europejskiej Federacji Radia Obywatelskiego do urzędów w sprawie podjęcia współpracy w zakresie udzielania bezpłatnej pomocy osobom w wieku senioralnym w doprowadzaniu do unieważnienia nieuczciwych umów, na których zawarcie zostali namówieni przez różnych naciągaczy - zobacz

Bezpłatna pomoc dla oszukiwanych seniorów - informacja

Wniosek o podjęcie interwencji - pobierz

 

 

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH SP. Z O.O. W TYSZOWCACH informuje

logo PUKPRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH SP. Z O.O. W TYSZOWCACH informuje – www.puktyszowce.pl :

Telefony alarmowe

Telefony dyżurne dla zgłoszeń awarii wodociągowych i kanalizacyjnych po godzinie 15.00 w dni powszednie, w soboty, niedziele i święta:

 •  668 023 419
 •  668 023 420
 •  668 023 421
 •  600 217 178

 

 

Orkiestra z nowymi instrumentami

instrumenty dla orkiestryDzięki hojności sympatyków Tyszowiecka Orkiestra Dęta wzbogaciła swoje instrumentarium. Pieniądze na zakup dwóch trąbek i klarnetu muzycy otrzymali z darowizn w ramach 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych.

Zespół, działający przy miejscowym centrum kultury, korzysta z takiej formy wsparcia od 5 lat, a zakupy są uzależnione od kwot, które otrzymuje. Co roku są to pieniądze rzędu około 4 tysięcy złotych, które staramy się przeznaczać na instrumenty uznanych marek. Są lepsze, znacznie łatwiej się na nich gra i wydają piękne dźwięki. Nie jest to najwyższa półka, bo na przykład trąbka kosztuje od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, a my dokładając trochę własnych środków kupiliśmy trzy instrumenty, które mam nadzieję posłużą wiele lat - mówi dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach Grzegorz Piliszczuk.

Czytaj więcej: Orkiestra z nowymi instrumentami

Przed drugim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

jarmark 2018Jarmarki bożonarodzeniowe w Tyszowcach mogą na stałe wpisać się do kalendarza przedświątecznych imprez w mieście. Pierwszy odbył się przed rokiem i okazał się na tyle udany, że miejscowe centrum kultury postanowiło zorganizować kolejny.

Tegoroczny jarmark odbędzie się w środę 12 grudnia, ale w oryginalne stroiki i inne bożonarodzeniowe dekoracje można było się zaopatrzyć już w niedzielę 9 grudnia przy kościele parafialnym w Tyszowcach. Przygotowały je panie z kół gospodyń wiejskich w Mikulinie i Tyszowcach oraz uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. 

Podczas środowego jarmarku ofertę uzupełnią dekoracje, przygotowane także przez KGW z Wakijowa, ale lista wystawców nie jest jeszcze zamknięta. Twórcy, którzy chcieliby uzupełnić bożonarodzeniową ofertę mogą się w tej sprawie zgłaszać osobiście do siedziby Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach albo telefonicznie pod numer: 603 773 483.

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Konfederacji Tyszowieckiej odbędzie się w środę, która w Tyszowcach jest dniem targowym. Rozpocznie się o 8.00 i - jak deklarują wystawcy - potrwa tak długo jak długo kupujący będą odwiedzać stragany.

(źródło: https://ias24.eu/tyszowce)

 

Podatkowa sesja rady

banknotMieszkańcy gminy Tyszowce będą w przyszłym roku płacić takie same podatki jak teraz. Rada Miejska uchwaliła stawki na 2019 rok podczas sesji, która odbyła się w piątek 7 grudnia.

Jesteśmy gminą typowo rolniczą. Dotychczasowe stawki podatkowe nie są u nas najniższe, ceny płodów rolnych od lat nie zmieniają się, a koszty prowadzenia gospodarstw rosną. W tej sytuacji nie powinniśmy obciążać mieszkańców dodatkowymi wydatkami - przekonuje burmistrz Andrzej Podgórski, który zaproponował utrzymanie obecnych stawek.

Z jego opinią zgodzili się radni, którzy tym samym postanowili, że podatek rolny nadal będzie wynosić 112 złotych za hektar przeliczeniowy. Takie same jak teraz będą również pozostałe stawki podatków m.in. od nieruchomości i środków transportowych.

Podczas piątkowej sesji Rada Miejska w Tyszowcach przyjęła także niewielkie zmiany w tegorocznej uchwale budżetowej i roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, które prowadzą działalność pożytku publicznego.

 (źródło: https://ias24.eu/tyszowce)