• Swieto Niepodleglosci
    Uroczystości 100 - lecia Niepodległości

Wpłaty na solary

Utworzono: 20 marzec 2017 Opublikowano

Mieszkańcy miasta i gminy Tyszowce, którzy chcą skorzystać z unijnych dotacji na zakup i montaż kolektorów słonecznych, powinni jak najszybciej wpłacić drugą ratę wkładu własnego.

Pieniądze można przekazywać na konto bankowe albo wpłacać do kasy urzędu. Uregulowanie należności pozwoli na ogłoszenie przetargu na wykonanie robót.

Pierwszą ratę zainteresowani udziałem w projekcie regulowali przy złożeniu deklaracji. Wysokość wkładu własnego zależy od wielkości zestawu solarnego Jest on dostosowany do liczby osób zamieszkujących nieruchomość, w której kolektory mają być zamontowane.

Wpłaty z tytułem przelewu "II rata wkładu własnego - kolektory" należy kierować na rachunek: 20 9620 0005 0001 3533 2000 0070, a w miejscu zleceniodawcy trzeba wpisać dane zawarte w umowie, co ułatwi prawidłowe zweryfikowanie wpłacającego. Wpłat można dokonywać także w kasie urzędu miejskiego. Szczegółowe informacje są udzielane telefonicznie pod numerem: 84 661 21 25.

Termin przyjmowania wpłat upływa 30 czerwca.

W gminie Tyszowce ma być zainstalowanych ponad 200 zestawów kolektorów słonecznych. Szacuje się, że może to kosztować około 1 miliona 800 tysięcy złotych, z czego ponad 1 milion 300 tysięcy będą stanowić środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Zgodnie z harmonogramem projektu przetarg ma być rozstrzygnięty w tym roku, a prace powinny się zakończyć wiosną 2018.

Przez pięć lat instalacje będą należeć do gminy, która użyczy je bezpłatnie właścicielom posesji. Potem zostaną one przekazane im na własność.