• Swieto Niepodleglosci
    Uroczystości 100 - lecia Niepodległości

Mistrzowie Polski z Tyszowiec

Utworzono: 18 wrzesień 2018 Opublikowano

SumoDwa tytuły mistrzów Polski i dwa medale. To dorobek młodych sumoków z Tyszowiec na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Kobylinie. Podczas zawodów w Wielkopolsce, które odbyły się w miniony weekend, na najwyższym stopniu podium stanęli Kewin Materna i Jakub Flak.

Pierwszy startował w kategorii wagowej do 40 kilogramów, natomiast Jakub Flak okazał się bezkonkurencyjny w kategorii do 45 kilogramów.

Tytuł wicemistrza kraju zdobył jeszcze w kategorii do 35 kilogramów Mateusz Kułaj, a brązowy krążek dołożył Jakub Jóźwiak, walczący w kategorii do 70 kilogramów. Udanie zaprezentowała się również Małgorzata Muca, która wprawdzie nie stanęła na podium, ale w kategorii plus 65 była piąta.

W Mistrzostwach Polski zawodnicy z Tyszowiec reprezentowali KS "Agros" Zamość, dla którego w klasyfikacji drużynowej wywalczyli trzecie miejsce.

Ich trener Daniel Chwastek cieszy się zarówno z kolejnych sukcesów swoich podopiecznych, jak i dotychczasowej współpracy "Pogoni" Tyszowce z zamojskim klubem. - Ta młoda grupa już od kilku lat stale przywozi medale z najważniejszych imprez zapaśniczych i sumo w kraju. Nie zwalniamy tempa i przygotowujemy się do kolejnych startów - zapowiada trener Chwastek.

W najbliższych planach jest m.in. udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym