• Swieto Niepodleglosci
    Uroczystości 100 - lecia Niepodległości

OSA czeka na wykonawcę

Utworzono: 14 sierpień 2018 Opublikowano

Zwycięstwo na tegorocznych Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS pokazuje, że mieszkańcy gminy Tyszowce chcą, lubią i potrafią aktywnie spędzać wolny czas. Za kilka tygodni będą mieć do tego jeszcze lepsze warunki, ponieważ samorząd szuka wykonawcy kolejnej siłowni na świeżym powietrzu. Pierwsza powstaje przy Szkole Podstawowej w Tyszowcach w ramach większego projektu rozbudowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Kolejny zestaw urządzeń zostanie zamontowany na skwerze w centrum miasta przy istniejącym placu zabaw. Znajdą się tutaj m.in.: orbitrek, biegacz, jeździec, rower, wioślarz i twister oraz stolik na szachy. Firmy, które chcą zrealizować to zadanie mogą składać oferty do 16 sierpnia. Koszt inwestycji będzie znany po wyłonieniu wykonawcy, ale już teraz wiadomo, że połowę kwoty samorząd otrzyma z "Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA)". Nowa siłownia zewnętrzna w Tyszowcach ma być gotowa do 12 października. (fot. pixabay.com).

Więcej informacji TUTAJ