• Swieto Niepodleglosci
    Uroczystości 100 - lecia Niepodległości

Koło Gospodyń Wiejskich Mikulin

Utworzono: 12 sierpień 2018 Opublikowano

Panny puszczające wianki w toń rzeki, śpiewy i ognisko. Noc świętojańska w Mikulinie na stałe wpisała się w kalendarz kulturalnygminy.

– U nas w Mikulinie jest szczególne miejsce do organizowania takiej imprezy – mówi Bogumiła Piskorz, która od 1982 roku kieruje Kołem Gospodyń Wiejskich w Mikulinie.

Panie co roku występują na dożynkach z własnym wieńcem dożynkowym. Na kiermaszach przedświątecznych prezentują wykonane przez siebie stroiki bożonarodzeniowe. A na pokazy kulinarne przygotowują specjalne wypieki – łasuchy szynkowe. Co to takiego? Gospodynie z Mikulina charakteryzują wypiek krótko: „ciasto z wędliną smażone i z żółtym serem zapiekane”. Nadto uzdolnione muzycznie panie (wspólnie z gospodyniami z Tyszowiec) śpiewają w zespole wokalnym, który uświetnia występami imprezy w gminie i powiecie.

KGW Mikulin tworzą: Bogumiła Piskorz (przewodnicząca), Danuta Adamczuk, Teresa Adamczuk, Dorota Buczna, Zofia Bezpalko, Maria Błaszyk, Anna Chmielewska, Aneta Chmielewska, Jadwiga Cinner, Maria Tracz, Czesława Przykaza, Elżbieta Sołdaczuk oraz Stanisława Zabawska.

KGW Mikulin