• Urzd
  Urząd Miejski w Tyszowcach
 • Swieto Niepodleglosci
  Uroczystości 100 - lecia Niepodległości
 • Odsloniecie Mogily
  Odsłonięcie mogiły z 1920 r.
 • Dozynki2018
  Dożynki Gminno-Parafialne Kazimierówka 2018
 • Mistrzowiewojewodztwa Lzs
  Mistrzostwa Województwa LZS - I miejsce reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Mistrzowiepowiatu Lzs
  Mistrzostwa Powiatu LZS - zwycięstwo reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Singer2018
  Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera - Tyszowce 2018
 • Fasola
  Międzynarodowe Święto Fasoli - Tyszowce 2018
 • Najazdwojow
  Śladami Chrobrego. Czerwień 1018 - 2018
 • Izbaotwarta
  Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci
 • Tyszowce  Widok
  Tyszowce - widok z lotu ptaka
 • Szkola Podstawowa
  Budynek Szkoły Podstawowej w Tyszowcach
 • Grody
  Grody Czerwieńskie
 • Koci
  Kościół Parafialny

ZUS zaprasza na „Tydzień Przedsiębiorcy”

„Tydzień Przedsiębiorcy” odbywa się od 11 do 15 września. Na przedsiębiorców z województwa lubelskiego czeka m.in. kilka bezpłatnych szkoleń. Warto zapisać się na nie już teraz. Szkolenia odbędą się w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim.

Podczas szkolenia „ABC przedsiębiorcy” eksperci podpowiedzą, jak radzić sobie z zadłużeniem w ZUS oraz co zmieni się w dokumentacji ubezpieczeniowej. Wytłumaczą, jak bezpiecznie upoważnić osobę spoza firmy (np. z biura rachunkowego) do kontaktu z ZUS w imieniu przedsiębiorcy. Wyjaśnią też, na czym polegają i czym skutkują najpopularniejsze oszustwa ubezpieczeniowe: fikcyjne umowy o pracę, pozorne przenoszenie firmy za granicę, zaniżanie składki wypadkowej czy źle rozumiany outsourcing pracowniczy.

 Szkolenie „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń” dotyczy zmian w opłacaniu składek, które wejdą w życie od 2018 roku. Każdy płatnik będzie mieć wtedy indywidualny numer rachunku składkowego. Eksperci wytłumaczą, jak to wpłynie na comiesięczne rozliczenia z ZUS.

Natomiast od lipca przyszłego roku obowiązkowe staną się elektroniczne zwolnienia lekarskie. Dlatego Zakład przygotował też szkolenie z zakresu obsługi e-ZLA w firmie. W planie „Tygodnia Przedsiębiorcy” jest również coś dla pracodawców, którzy sami wypłacają zasiłki chorobowe i macierzyńskie. Specjaliści wyjaśnią, jak ustalać prawo do zasiłków i ich wysokość oraz jak je rozliczać w dokumentach dla ZUS.

Będzie także spotkanie dla pracodawców wysyłających pracowników za granicę – „Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego”. A w nim mowa między innymi o wydawaniu zaświadczeń A1 i o zasadach wysyłania za granicę pracowników spoza krajów Unii Europejskiej.

„Tydzień Przedsiębiorcy” przewiduje też coś dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z biznesem, czyli szkolenie „Pakiet nowego przedsiębiorcy”. Specjaliści wytłumaczą od podstaw, jak opłacać i rozliczać składki. Będzie mowa o nowych rozwiązaniach: e-Składce i e-ZLA.

Szczegółowy harmonogram szkoleń „Tygodnia Przedsiębiorcy” i informacje o zapisach znajdują się na www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

„Tydzień Przedsiębiorcy 2017” w ZUS

harmonogram szkoleń w województwie lubelskim

 

Tytuł i tematyka szkolenia

Miejscowość

Data

Innowacyjne rozwiązania z zakresu usług elektronicznych zapewniających lepszą komunikację klientów z Zakładem:

- Platforma Usług Elektronicznych ZUS

- urzędomaty

- personalizowane usługi w Centrum Obsługi Telefonicznej

Biłgoraj

11 września

Hrubieszów

13 września

Chełm

13 września

Tomaszów Lubelski

15 września

 

Szczegółowe informacje o poszczególnych szkoleniach można znaleźć na stronie internetowej ZUS: www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”

Zapisy na szkolenia odbywające się:

 

w Tomaszowie Lubelskim

pod numerem 84 664 44 68 lub 84 664 44 24

lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.